KRİZLE BOĞUŞAN VATANDAŞA BİR KÖTÜ HABER DE SASKİ DEN GELİYOR... GÜNCEL

KRİZLE BOĞUŞAN VATANDAŞA BİR KÖTÜ HABER DE SASKİ DEN GELİYOR...

KRİZLE BOĞUŞAN VATANDAŞA BİR KÖTÜ HABER DE SASKİ DEN GELİYOR...

Neredeyse ağzımızın içindeki suyumuzu zaten pahalı içiyoruz diyen vatandaş. geçim sıkıntısının ve ekonomik krizin gırtlağa dayandığı şu günlerde bu zam neden yapılıyor? kendi gölümüzün suyunu bu kadar pahalı neden kullanıyoruz?..

SASKİ Genel Kurulunda, su ve atıksu tarifelerine zam yapılması konusunda SASKİ Yönetim Kuruluna yetki verilmesi görüşülecek. SASKİ, yeni kurulacak fidan şirketine de ortak olacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğünün Mayıs ayı olağan genel kurul toplantısı Pazartesi günü Büyükşehir Meclis toplantı salonunda yapılacak. 

 

Genel kurulda SASKİ'nin 2018 yılı faaliyet raporu ve kapanış bilançosu, Denetçiler Raporu ve Memur Kadro İhdas Cetveli görüşülerek onaylanacak. 

 

Fidan şirketi 

SASKİ Genel Kurulunun son iki maddesi ise şehir için önem arz ediyor. 

Bu maddelerde ilki, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak olan Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş'ye SASKİ'nin ortak olması ile ilgili. 

SASKİ'nin yeni kurulacak fidan şirketine yüzde 40 hisse ile ortak olması ve tahakkuk edecek katılım payının ödenebilmesi için bütçede tertip açılması görüşülecek. 

Suya zam yetkisi 

Genel kurulda görüşülecek en önemli konu ise su ve atıksu tarifelerine zam yapılması konusu...

2019 sonuna kadar, 2018 yılı sonunda açıklanan enflasyon oranını aşmamak üzere su ve atıksu tarifelerini belirleme yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi konusu görüşülerek onaylanacak. 

2018 yılı sonu enflasyon oranı yüzde 20,30 olarak belirlenmişti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Ayhan ERMİŞ11 Mayıs 2019, Cumartesi - 13.42

Ayıptır günah tır Allah ın suyunu para la satıyonuz diyen zihniyet ne oldu lan