Kurtuluş ve af kapıları açıldı YAŞAM

Kurtuluş ve af kapıları açıldı

Kurtuluş ve af kapıları açıldı

Mübarek üç ayların başlaması ve 27 Şubat’ta idrak edeceğimiz Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Prof. Dr. Haydar Baş, bu mübarek günlerin müminlerin ibadetine, kurtuluşuna, affına ve kardeşliğin teminine vesile olduğu özel zamanlar...

YENİ MESAJ / SAKARYA
Bugün mübarek üç ayların ilki olan Recep ayının 1'i. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bugün başlayan mübarek üç aylar ve 27 Şubat Perşembe gecesi idrak edeceğimiz Regaib Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Bu mübarek gün ve ayların müminlerin ibadetine, kurtuluşuna, affına ve kardeşliğin teminine vesile özel zamanlar olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Haydar Baş, mesajında şunları kaydetti: "Bizleri rahmet, bereket, merhamet ve af dolu mübarek üç aylara eriştiren Cenab-ı Hakk'a (c.c.) şükürler olsun. Peygamber Efendimiz (s.a.a.) mübarek üç aylar ile ilgili olarak; "Recep Allah'ın ayıdır, Şaban benim ayımdır, Ramazan ise ümmetimin ayıdır" buyurmuştur. Üç aylar ile birlikte, mübarek gün ve gecelerin bol olduğu bir mevsime giriyoruz. Mübarek gün ve gecelerin ilki ve üç ayların habercisi Regaib Kandili'ni önümüzdeki Perşembe günü İnşallah idrak edeceğiz. Regaib, ihsan ve bol lütuf manalarına gelmektedir. Bu gecede yapılan duaların kabul olması, büyük lütufların bahşedilmesi ve günahların bağışlanması nedeniyle 'Regaib Gecesi' diye anılmaktadır. 
Kurtuluşa vesile zamanlar
Bizim için üç aylar ve kandiller; Hz. Peygamber'in devr-i saadetlerinden bu yana müminlerin kurtuluşuna, tövbesine, affına, ibadetine, kardeşliğin teminine ve dinin ihyasına vesile özel zamanlardır. Başta ülkemiz ve bölgemiz olmak üzere, tüm dünya Müslümanları olarak içinden geçtiğimiz bu zor günlerde, mübarek üç ayların ve idrak edeceğimiz Regaib Gecesi'nin milletimize ve tüm Müslümanlara hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan (c.c.) niyaz ederim."  
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Ahmet HAKSAL25 Şubat 2020, Salı - 08.35

AMİN İNŞALLAH MİLLETİNDE HALİNİ DEĞİŞTİRMESİNE VESİLE OLUR.