"MALİYETLER DÜŞMEDEN FİYATLAR DÜŞMEZ" SİYASET

"MALİYETLER DÜŞMEDEN FİYATLAR DÜŞMEZ"

"Mazotu, gübreyi, nakliyeyi ucuzlatmadan sebze-meyve fiyatlarını düşüremezsin"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Fuat Özbay, sebze ve Meyve fiyatlarını nasıl düşeçeklerini açıkladı...

 

BTP Büyükşehir adayı Özbay, bir hal esnafı arkadaşım diyorki, Başkan; "Mazot 6 lira, gübrenin tonu 3 bin 300 lira. Şimdi adam bunu aldığı zaman kaç dönüm ekebileceğini düşünüyor. Bir işçinin yevmiyesi en az 100 lira olmuş. Bunun yemesi, içmesi, nakliyesi de bize ait. Bu masrafları çıkarmak için ne yapacağız, tabiki sebze ve meyveye zam yapacağız" şimdi bu zamı bizmi yapıyoruz hükümetmi yapıyor" ifadelerini kullandı.

Taşıma suyla değirmen dönmeyeceği gibi, Maliyet düşmeden de  fiyatlar asla düşmez

Esnafın tespitlerini dikkatle dinleyen BTP Adayı Özbay, bunun üzerine şu değerlendirmeyi yaptı: "Maliyetleri düşürmeden sebze fiyatları düşmez. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın yıllardan beri anlata anlata dilinde tüy bitti.

Mazotu, gübreyi, nakliyeyi ucuzlatmadan sebze-meyve fiyatlarını düşüremezsin.

Şimdi İktidar bunu yapmıyor, faturayı ise size kesiyor.  Sen hal esnafını suçlu olarak göstereceğine, üreticiye, nakliyeciye, hal esnafına vs, mazot desteği, gübre desteği yani maliyet desteği ver, üretime yerinde müdahale et, bak o zaman fiyatlar nasıl düşüyor."

Sakarya'da seracılığı teşvik edeceğiz

Yüksek fiyatların sorumlusunun hal esnafı olmadığını ifade eden Fuat Özbay, projelerini de anlattı. "Geyve ve Pamukova civarında olduğu gibi ben, belediye olarak seracılığı Sakarya'nın tamamında destekleyeceğim" diyen Özbay, şöyle devam etti: "Siz ürünü Antalya'dan değil, burnunuzun dibinden yani Sakarya'dan alacaksınız.

Soğuk olan bölgelerimizde, seracılığı ısıtma sistemiyle yapacağız

 Enerji meselesini çözer ve gereken ısıyı sağlarsak bu yapılır mı? Yapılır! Peki biz bu işi nasıl yapacağız?, "Su akar Türk bakar" sözünü tarih sayfalarından sileceğiz. Sakarya Nehrinden üreteceğimiz elektriği esnafımıze ücretsiz vererek üretimi destekleyeceğiz. Bakın o zaman domates, marul, patlıcan vs 1 lira olur olmazmı.

Bağımsız Türkiye Partisi Sakarya Büyükşehir Adayı Fuat Özbay, biz bu işlerin tamamını, Genel Başkanım Prof. Dr. Haydar Baş beyin kaleme aldığı Milli Ekonomi Modeliyle Yapacağız... dedi

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Tugay kanbur16 Şubat 2019, Cumartesi - 01.13

Sakarya’Ya senin gibi sakarya aşkıyla olan insanın gelmesi lazım başkanım bu işi birtek siz yaparsınız tam destek bizden

Merve15 Şubat 2019, Cuma - 03.08

Milli Ekonomi Modeli kitabını hayretle okuyorum, Sakarya'da da uygulanabilmesi temennisiyle, desteğimiz sizinle..

Hasan Batman15 Şubat 2019, Cuma - 02.02

MİLLİ EKONOMİ MODELİ' nedeki sistem uygulanarak denilen şekilde fiyatların düşeceği kaçınılmaz olur.