MBD İFTARDA BULUŞTU! YAŞAM

MBD İFTARDA BULUŞTU!

MBD İFTARDA BULUŞTU!

TEŞKİLATLAR İSTİŞARE İÇİN BİRARADA

Milli Birlik ve Düşünce Derneği teşkilatlarının tamamı Genel Merkez tarafından düzenlenen istişare toplantısında iftarda bir araya geldi. 

 

Sakarya’da bir restoranda düzenlenen İftar programına Genel Başkan Erdem Ercan ve yönetim kurulunun yanısıra Ülke genelindeki 24 İl başkanı, Üniversite Teşkilat Başkanları, Ortaöğretimlerden Sorumlu Başkanlar, Hanım Komisyonu Başkanları, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve belediye meclis üyeleri, İşkur  Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Eğitim Bir Sen Sakarya 1. nolu şube Başkanvekilli Türker Erol Özen ve Başkan Yardımcısı Adem Arslan, birçok işadamı ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

Hep birlikte yapılan iftarı programı edilen dua ile sona ererken Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan bir konuşma yaptı. Ercan konuşmasında 24 il başkanları ile aylık genel istişare toplantısını Ramazan ayı nedeni bir iftar yemeği Organizasyonu şeklinde yaptıklarını belirterek:

"Bizlere Ramazan ayına erişmeyi nasip eden Cenab-ı Hakk'a binlerce şükürler olsun. 11 ayın sultanı Ramazan’ın başlamasıyla birlikte paylaşım ve dayanışmanın örneklerinden bir tanesi “İftarımızda teşkilatlarımızla ortak payda da fikir alışverişinde bulunduk. Ramazan boyunca İstanbul, Düzce, Şanlıurfa illerimizde de iftar programı yapmayı düşünüyoruz. Bu manevi atmosferde paylaşma ve birlik beraberlik ayında çeşitli hasta ziyaretleri, ev ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Ay boyunca bizlere büyük teveccüh gösteren başta tüm vatandaşlarımıza, teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. 

 

MBD Genel Başkanı Erdem Ercan konuşmasının devamında, tüm dünyada barışın ve huzurun egemen olduğu, ayrışma olmadan insani değerlerin öne çıktığı günler yaşanması umudunu belirterek “Ramazan ayları toplumumuzun manevi zenginlikleridir. Yardımlaşma, dayanışma, eşitlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı günlerdir. İnsanlığın birlik ve beraberliğinin daim olmasına; sevgi, saygı, hoşgörü ve barışın hakim olmasına vesile olması diliyorum” şekilde sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz