MEDYA ZAN ALTINDA BIRAKILMAMALI! ŞANTAJCI MEDYAYI BAŞKAN SARI İFŞA ETMELİ GÜNCEL

MEDYA ZAN ALTINDA BIRAKILMAMALI! ŞANTAJCI MEDYAYI BAŞKAN SARI İFŞA ETMELİ

MEDYA ZAN ALTINDA BIRAKILMAMALI! ŞANTAJCI MEDYAYI BAŞKAN SARI İFŞA ETMELİ

Halı üzerinde kılınan Cuma Namazı sosyal medyaya konunca bunu Medyabar.com haber yaptı. İşte bu haberle birlikte tartışmada başladı.

YEREL MEDYA ZAN ALTINDA KALDI!..

Önce sosyal medya üzerinden başlayan kavga oldukça sert söylemlerle sürdü. İki tarafta kendi açısından haklılık paylarını anlattığı bu kavgada Karasu Belediyesi’nin açıklaması Sakarya medyasını zan altında bıraktı..

HİZMETE GİTMESİ GEREKEN PARALAR!.. 

Yapılan açıklamada, “İlçe halkımız, en temel belediyecilik hizmetlerini bekleye dururken 2018 yılında sizlere belediyemizin bütçesinden basın ilan gideri adı altında peyder pey sadece faturalı yapılan toplam çıkış yarım milyona yakın yani 457.000,000 TL dörtyüzelliyedibinlira” dendi...

FATURALI ŞANTAJA 457 BİN TL!..

Karasu Belediyesi tarafından yapılan bu açıklama kafaları karıştırdı. Açıklamada, “Karasu Belediyesi’nden sadece faturalı yarım milyon lira çıktı” sözü “Peki ama faturasız da Karasu Belediyesi’nden para mı çıktı” sorusunu gündeme taşıdı. Gündem bir tek bu soruyla sınırlı kalmadı. Gündeme gelen bir başka soru ise yarım milyon liranın kemler tarafından alındığı oldu...

BAŞKAN SARI İDDİASINI İSPATLAMALI!..

Gerek faturaları, gerekse faturasız basına verilen paraların kimlere gittiği merak konusu olurken, başta medya olmak üzere kamuoyu bu açıklamalarla ilgili aydınlatıcı bilgi bekliyor.

İŞTE KARASU BELEDİYESİ’NİN AÇIKLAMASI
İlçemizden aldıkları balın tadını unutamamış, kendini gazeteci diye millete yutturmaya çalışan bazı haraççılar size sesleniyoruz! 

Siz kendinizi gayet iyi biliyorsunuz. 

İlçe halkımız, en temel belediyecilik hizmetlerini bekleye dururken 2018 yılında sizlere belediyemizin bütçesinden basın ilan gideri adı altında peyder pey sadece faturalı yapılan toplam çıkış yarım milyona yakın yani 457.000,000 TL dörtyüzelliyedibinlira.

Göreve geldikten sonra ayrı ayrı kanallardan bakiye alacak iddiası ile para talepleriniz, her olağan üstü süreci de fırsata çevirme alışkanlığınız ile kelle koparma tarzında para talepleriniz, elinize tutuşturduğunuz kalem, habercilik adı altında oluşturduğunuz web sitesi, sosyal medya vb. iletişim araçlarını siyasilere, kurumlara, yöneticilere vb. hedef gördüğünüz herkese karşı silah olarak kullanma alışkanlık ve ahlaksızlığına, 

ilkesizliğine, çapsızlığına; “Karasuda VIP Cuma Namazı” başlığı ile haber oluşturma, oluşturulan haberi yayma ve ilçe müftümüzün, tahammül sınırlarını aşarak iftira ile çarpıtılan bu olay karşısındaki olayı açıklayıcı tepkisel yorumunu da tekrar bu defa kendisini de hedefe koyarak haberleştirme gayretlerinizi ve bizlere vermeye çalıştığınız mesajı gayet iyi anlıyoruz. 

Ancak sizlerin adına üzülerek ifade edelim ki sizlere de akıtılmış olan o musluklar kurudu. Bundan sonra elinizden gelen her türlü iftirayı, çirkinliği, ahlaksızlığı bizden beklentiye girmeden yapın. Elinizden geleni ardınıza koymayın Çünkü bizim sorumluluğumuz bizi kendisine hizmet için seçen ilçe halkımızadır. Hesabı da halkımıza vereceğiz. 

Sizler “nema” olmayınca görmek istemiyor olabilirsiniz fakat tüm imkansızlıklara, sıkıntılara rağmen kıt kanaat de olsa samimi gayretle hizmet üretmeye ve üretme gayretimize Rabbimiz ve halkımız şahittir. Biz sizin desteğiniz, pohpohlamalarınız, algı oyunlarınızla değil Halkımızın desteğiyle seçildik. 

Ne makamları baki görüyor nede seçim kaygısı duyuyoruz. Bizim derdimiz ilçemizdir, milletimize hizmettir, geleceğimizi iyi bir şekilde inşa etmek, hoş bir seda bırakmak, Rabbimizin hoşnutluğunu, rızasını kazanmak; milletimizin emeğini, duygularını sizin gibilerin sömürmesine engel olmaktır. 

Sizin sözüm ona habercilik ve basın ayağı ile algı operasyonlarınız, yalanlarınız, iftiralarınızdan korkacak ne milletimize karşı bir yanlışımız olmuş, nede gelecekte makam beklentimiz vardır. 

Gelecek; sizin gibi algı yönetmeye çalışarak sindirme ile istediğini elde etme gayreti içerisinde olanların oyunları ile değil tüm bunlara rağmen Rabbimizin emri ve dileği ile şekillenmektedir. Zannımızca bunu hakkıyla bilseydiniz bu çirkin işlere hiç tevessül etmezdiniz.

Halk54

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz