MEHMETÇİK İLERLİYOR... GÜNCEL

MEHMETÇİK İLERLİYOR...

MEHMETÇİK İLERLİYOR...

Suriye'nin kuzeyindeki terör koridoruna yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'nın 4.gününde Mehmetçiğin ilerleyişi sürüyor. MSB, harekatın gece boyunca da başarıyla sürdürüldüğünü açıkladı.

Türkiye'nin Suriye'de terör örgütü PKK uzantısı YPG güçlerine karşı düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı dördüncü gününde. Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekâtı’nın gece boyunca da başarıyla sürdürüldüğü, terör örgütü PKK/PYD-YPG mevzilerinın etkili şekilde karadan ve havadan vurulduğu dile getirildi. Açıklamada etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının da 415'e ulaştığı ifade edildi.  

MEHMETÇİK İLERLİYOR

Barış Pınarı Harekatı'nda Mehmetçiğin ilerleyişi sürüyor. TSK, Tel Abyad'da 8 Rasulayn'da 4 km içeri girdi. Harekatın ilk 3 gününde 14 köy teröristlerden kurtarıldı. 

YPG/PKK'LILARA AİT ARAÇ İMHA EDİLDİ, 2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

<!-- 80-haber-detay-yazi-ici -->

Harekat kapsamında Tel Abyad'ın batısındaki El-Yabisa köyünde YPG/PKK'lılara ait havan atışı yapan bir kamyonet imha edildi. Edinilen bilgiye göre aracın içerisindeki 2 terörist de etkisiz hale getirildi.

TERÖRİSTLER HEDEFLERİN VURULMASINI ENGELLEMEK İÇİN LASTİK VE MAZOT YAKIYOR

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Akçakale'nin karşısındaki Tel Abyad'daki terör örgütü YPG/PKK hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. Terör örgütü YPG/PKK üyeleri ise Tel Abyad ilçe merkezi batısı ve doğusunda, TSK'ye ait SİHA'ların görüntü almasını ve uçakların hedeflerini vurmasını engellemek için lastik ve mazot yakıyor. Yanan lastik ve mazot nedeniyle gökyüzünde siyah bulutların oluştuğu görüldü. Ayrıca ilçenin güneybatısından da aralıklı olarak silah ve doçka sesleri geliyor.

AZEZ'DE TSK ÜSSÜNE HAVANLI SALDIRI: 5 ASKER YARALI

<!-- Yeniçağ - Haber Detay İçerik Arası 2 -->

Terör örgütü PKK/PYD, Tel Rıfat bölgesinden Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Azez'e yakın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait üsse havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan 5 asker, Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi.

RASULAYN'DA YPG HEDEFLERİ VURULUYOR

Barış Pınarı Harekatı'nda yeni bir gelişme yaşandı. Rasulayn'da YPG hedefleri yerle bir edildi. Televizyonların canlı yayına geçtiği görüntülerde kentten dumanların yükseldiği görülüyor.

KURTARILAN KÖY SAYISI 14 OLDU

Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehrinin doğusundaki Rasulayn ilçesinin Tel Halef köyü ile  Asfar Neccar köyü YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarıldı. Böylece teröristlerden kurtarılan köy sayısı 14 oldu.

Teröristlerden kurtarılan köy sayısı 14 oldu.

SURUÇ'TA 2 SİVİL ŞEHİT DAHA

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgali altındaki bölgelerden Suruç'taki sivillere yönelik havan mermili saldırısında 2 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonrası ilçede güvenlik güçleri alarma geçti.

SMO KRİTİK BÖLGEYİ ELE GEÇİRDİ

Barış Pınarı Harekatı'nda, Suriye Milli Ordusu askerleri Menbiç'ten Kamışlı'ya uzanan stratejik M4 kara yoluna ulaştı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz