MUHTAR ADAYI ÖZDEMİR'İN DEPREM MESAJI GENEL

MUHTAR ADAYI ÖZDEMİR'İN DEPREM MESAJI

MUHTAR ADAYI ÖZDEMİR'İN DEPREM MESAJI

Arifiye Neviye Mahallesi Muhtar Adayı Mert Özdemir 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara depremi yıldönümü sebebiyle yayınladığı mesajda böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması ile ilgili temennide bulundu.

Özdemir “17 Ağustos 1999‘da meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 20 yıl geçmiş bulunuyor. 20 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

Millet olarak bu tecrübeyi yeniden yaşamamak için yerine getirmemiz gereken çok sayıda ödev bulunmaktadır. Mevzuat, kurumlaşma politikaları, toplumsal toparlanma ve teknoloji uygulaması alanlarında yapılacak çok işimiz vardır.

Bazıları başlatılmış olan bu ödevlerin hız kesmeden devam ettirilmesi ülkemizi afetlere karşı daha dirençli hale getirecektir. 

Arifiye İlçe  Neviye Mahallesi olarak böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz yurttaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz