Müslümanları Şahlanışını Engelleyemeyecekler! GENEL

Müslümanları Şahlanışını Engelleyemeyecekler!

Müslümanları Şahlanışını Engelleyemeyecekler!

Yeni Zelanda’da teröristlerin camiinde ibadet eden Müslümanları şehit etmesine yönelik kalabalık bir grupla basın açıklaması yapan MTTB Başkanı İbil, “Dünya üzerindeki hiçbir güç, hiçbir terörist  Müslümanların yeniden uyanış ve şahlanışını engelleyemeyecektir” dedi.

 

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanlığı Yeni Zelanda’da Cuma Namazı esnasında yaşanan terör saldırısıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Adapazarı Kültür Merkezi(AKM) önünde gerçekleşen basın açıklamasına MTTB mensuplarının yanı sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Terör saldırısını kınayan açıklamayı, grup adına MTTB Sakarya İl Başkanı Muhammed Talha İbil okudu.

Türkiye genelindeki tüm MTTB teşkilatlarının eşzamanlı olarak yaptığı açıklama şu şekilde;

 

“Öfke İçerisindeyiz!”

15 Mart Cuma günü, mübarek cuma namazı sırasında Yeni Zelanda Christchurch’te Nur Camiine yapılan ırkçı ve faşist terör saldırısı sonucu 49 Müslüman kardeşimiz Şehit olmuş ve çok sayıda Müslüman kardeşimiz ağır yaralanmıştır. Bu elim, feci ve menfur hadise karşısında derin bir üzüntü ve öfke içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Zira, inançları gereği ibadet etmekte olan Müslüman kardeşlerimize yapılan bu saldırı İslam karşıtlığının ve müslüman düşmanlığının geldiği noktayı bizlere bir kez daha göstermektedir. Dünyanın neresinde olursa olsun. Doğusuyla- Batısıyla Müslüman kardeşlerimizin inanç hürriyeti bizim hürriyetimiz, mukaddesatları bizim mukaddesatımızdır. Bu nedenle yapılan bu menfur, körleşmiş, sapık ve feci terör saldırısını lanetliyor esefle kınıyoruz.

 

“Müslümanlar Dünyanın Her Yerinde ‘Türk’ Olarak Anlıyor”

İslamofobik söylemlerin; Yüzyıllardan beridir Avrupa’da, Asya’da ve diğer okyanus ötesi ülkelerde Müslümanların “Türk” olarak anılması suretiyle milletimizi dolayısıyla vatanımızı ve liderlerimizi hedef alan sapık ve canice bir ideolojiye dönüştüğünü defalarca gördük, defalarca bu tarz elim hadiselerin yaşandığına şahit olduk. Ancak bu hadiseler karşısında Batı ülkelerinin ve bilhassa Müslüman ülkelerin sessiz tutumu bizleri daha derinden üzmektedir. İnancı, ırkı ve etnik kökeni ne olursa olsun dünyadaki  bütün insanların, inançlarını özgürce yaşamaları bizim için esastır.

 

“Yapılanlar Durdurulmazsa Büyük Bir Kıyam Başlayacak”

Dünya artık İslamofobik ve  faşist terörizme dur demelidir. Bu kutuplaşma ve nefret dolu adımlar bir an önce durdurulmazsa önü alınamaz bir hal alacak ve yıllardır suskunluğunu koruyan Yüce İslam Ümmetini büyük bir haykırışa ve kıyama kaldırmak suretiyle kafirler adına önü alınamaz bir felakete dönüşecektir.  Bizler; MTTB olarak; dinimizin, dilimizin, beynimizin, ilmimizin, ırzımızın, evimizin, kinimizin, öcümüzün davacısı olacağımızı tüm kamuoyumuzun ve dünya Müslümanlarının bilmesini isteriz.

 

“Kendi Kaderlerine Terk Etmeyeceğiz”

Dünya üzerindeki hiçbir güç, hiçbir terörist  Müslümanların yeniden uyanış ve şahlanışını engelleyemeyecektir. Bilinmelidir ki; herkes  yalnız bıraksa da biz müslüman kardeşlerimizi yalnız bırakmayacak, kendi kaderine terk etmeyeceğiz.

Son olarak; yapılan ırkçı, faşist terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 “Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.” (Saff-8)

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz