NE S400'LE NE PATRİOT'LA, TEK KURTULUŞ GÖKBÖRÜ İLE TÜRKİYE VE DÜNYA

NE S400'LE NE PATRİOT'LA, TEK KURTULUŞ GÖKBÖRÜ İLE

NE S400'LE NE PATRİOT'LA, TEK KURTULUŞ GÖKBÖRÜ İLE

HATAY, Atatürk'ün ölümüyle yarım kalmış, 100 yıllık savunma hattıdır. Savunma hattına geçip, düşmanı orada bekleyelim. Bozkurtlar, boz ayının da hakkından gelir, Atlantik çakalının da...

İDLİP'E GİDERKEN HATAY'DAN OLMAK

Irak'ın başında, Saddam vardı. Saddam'ın elinde tüfek, gökyüzünü kurşunluyordu. Irak kendine dar geliyordu, Kuveyt'e yürüdü. Tabi birileri ona, gerekli telkini veriyordu sürekli. Kuveyt'e girdikten sonra ona, "çabuk çık!" dediler.

Çıkmasına fırsat vermeden, ABD tepesine bindi. Kuveyt bir yemdi çünkü öncelik Irak'ın işgaliydi. ABD, Bağdat yakınlarına kadar geldi.  İstese Saddam'ı indirirdi. İndirmeden, dönüp gitti. Geride  bir, 'Çekiç Güç'  ve "uçuşa yasak bölge" bırakarak... 

ÖZAL KARŞILIĞINI MEZARDA BULUR

Bu arada Türkiye'nin başında, Özal vardı. Özal, (karşılığnı mezarında bulur inşallah) Baba Bush'un "dostum" dediği biriydi. O kadar teşvik etti ki ABD'yi, az kalsın Irak'ı, Türkiye'ye işgal ettirecekti.

O zaman da iktidara, "yanlış yoldasınız!" diyen yine, Sayın Haydar Baş oldu. Hiç unutmuyorum özel bir ortamda, "bu adamın ABD'de kanını mı değiştiler" demişti. Malum,  Özal, ABD'de ağır bir kalp ameliyatı geçirmişti.

AMERİKA'NIN HEDEFİ TÜRKİYE

İşte o zamanlar, yani ABD'nin ilk körfez çıkarmasında, Baş Hoca şu tarihi uyarıyı yapmıştı: "Dikkat edin! ABD her ne kadar görünüşte Saddam için geldiğini söylese de, hedefi Türkiye'dir. ABD Saddam bahanesiyle bölgeye yerleşir. Burada bir Kürt Devleti kurdurur. Sonra da Türkiye'yi böler.

ADI KÜRT ASLI YAHUDİ

Bu, birleşik kaplar misali Irak'tan, İran'a, Suriye'ye ve Türkiye'ye sıçrar, bölgede Arz-ı Mev'ud hayali gerçekleşir. Adı "Kürt" ama aslı Yahudi olan bir 'devlet' kurulur. ABD tiyatro oynuyor..."

KIYMETLİ DOSTLAR!

Bakın nerden nereye geldik. Arşivde 90 yılların Öğüt Dergisi'ne isteyen bakabilir. Cümlesi cümlesine böyle. Ben bir üniversite talebesi iken o zamanın İcmal ve Öğüt dergisinde yazan her şeyi adeta, yutardım.

Her satırı resimleriyle aklımda kalırdı. Bir başka gün size,  önemli bir tarihi belge niteliği taşıyan Öğüt'ün "laiklik" sayısından söz etmek isterim. "Memelekette din ve vicdan hürriyeti varsa, laiklik ihlal ediliyor" başlıklı, 1986 tarihli dergi dergi...

BAŞ HOCA

Prof. Dr. Haydar Baş'ın çıkışları, uyarıları, tarihi belgeler niteliğindedir. Türkiye'de kavga unsuru yapılan hiç bir konu yok ki, o konuda Baş Hoca konuşmamış, olsun. Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden hiç bir konu yok ki, o konuda uyarıları olmamış olsun.

O adeta Türkiye için, Allah'ın gönderdiği uyarıcı bir kuldur. Allah, her ülkeye böyle kıymetli kullar versin. 

Onun, bunun değil, Allah'ın kulu!

TÜRK MİLLETİ KİMLERİ DİNLİYOR?

Tabi mesele, bu insanın dinlenlip dinlenilmemesi... Atatürk'ü bir millet dinledi, istikbalini kazandı. Öyle birini dinleyeceksin ki, küresel kefen biçtiği seni, ellerinden alsın, dünyanın doruk noktasına çıkarsın.

Şimdi Türk milleti kimleri dinliyor, söylememe gerek yok;

BİR GÜN RUS'CU BİR GÜN ABD'Cİ

ABD'den korunmak için Rusya'ya yalvarıyor, Rusya'tan korunmak için ABD'ye... Bir Gün Rusçuyuz, ertesi gün Amerikancıyız. Dönmekten milletin  başı döndü!

Neyse konudan kopmayalım;

ABD VE BÜYÜK İSRAİL

ABD, Irak'tan toprak kopardı, Büyük İsrail'e monte edilecek günü bekliyor. Tıpkı, 91'deki çıkarmada Saddam'ı indirme imkanı varken indirmediği gibi... ABD devlet aklıyla hareket eder. Şartların olgunlaşmasını bekler.

GAYRİ MEŞRU BEBEK BARZANİSTAN

Irak'a öldürücü darbe için, AKP'nin gelişini beklediler.  Müslüman'a darbe indirmekte hep, AKP'ye nasip oldu. Müslüman Irak'ın işgali ve parçalanması gibi. Irak'ta doğurulan gayri meşru bebek, AKP'nin kollarında büyütüldü, Barzanistan oldu.

Bakın geldik Suriye'ye... 

Sıra Suriye'de... 

Film, senaryo aynı...

Senaryoya Rusya eklendi. Filmin bu senaryosunda ayı ile dans var. Ayıyla dansa kalkarsan, dansı ayı bitirmeden oturamazsın. Ne demişti Putin: "Senaryoda oda içinde bir tüfek varsa, o patlamadan film bitmez"

Irak cehhennem ama Kuzey Irak, cennet!

Suriye cehennem ama Kuzey Suriye, cennet!

Tesadüf mü!

ABD VE RUSYA ARZ-I MEVUD İÇİN İNGİLTEREDE EL SIKIŞTI

Küresel proje yürüyor.  BOP yürüyor ve ne yazık ki, BOP içinde Rusya da var. En azından Suriye bölümünde...İsrail Suriye'ye canı istediği zaman saldırıyor. Rusya, beklenen tepkiyi vermiyor.

 Üstelik, İsrail bir Rus uçağı bile düşürdü. Ne savaşın eşiğine geldiler, ne de öyle çok gerildiler. 

ABD ve Rusya, kökü İngiltere'de olan bir el tarafından, Arz-ı Mev'ud konusunda, el sıkıştırılmış görünüyor.  

MECLİS BU İŞE EL KOYMALI

Sözün özü; ABD-Rusya, Suriye'de, Türkiye konusunda mutabıklar. Asla, NATO arkamızda olmayacak. NATO'nun 5'inci maddesi, "Türkiye sınırları içinde bir saldırıya uğrarsa" şartı var. Olsa bile değişen bir şey olmaz.

İDLİP BİR TUZAK

Türkiye'nin İdlip'te gezmesi, yorulması bir tuzaktı ve bu tuzaktan çıkamıyor. Meclis bu işe el koyup, millet adına, iktidarı bu bataklıktan çekmeli... 

Yoksa, Suriye bataklığında işimizi bitirecekler!

İdlip'e giderken, eldeki Hatay'dan olmak var.

HATAY TEHLİKESİ

Türkiye, iç cepheyi sağlamlaştırmalı. Günlük siyaset bir kenara bırakılmalı ve bekamız için gereken yapılmalı. İdlip'te sıkışan teröristler, Hatay'a doğru süpürülecek. Bu, Hatay'ı tehlikeye düşürecek.

HATAY BÜYÜK İSRAİL İÇİN EN BÜYÜK ENGEL

Hatay, Büyük İsrail önünde, en büyük engel. Atatürk bir HAT çizdi, ay/hilal hattı ve HATAY oldu. Kurulacak sözde Kürdistan'ın denize ulaşması, Hatay'sız mümkün değil. Her şeyi burada demeyelim! 

HATAY SAVUNMA HATTIDIR

HATAY, Atatürk'ün ölümüyle yarım kalmış, 100 yıllık savunma hattıdır. Savunma hattına geçip, düşmanı orada bekleyelim. Bozkurtlar, boz ayının da hakkından gelir, Atlantik çakalının da...

NE S400 NE PATRİOT

Ne, Rus'un S-400'ü için yalvarın, ne ABD'nin Patriot'u için. Birlikten, beraberlikten ve haklı olmaktan, daha güçlü silah yoktur. Önce haksızlıktan vazgeçelim. Haklı olalım ve hakkımıza sahip çıkalım.

ATATÜRK VATAN ÇÖZÜM HAYDAR BAŞ

Bilge kişiliğe, milli akla ve vicdana, her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Atatürk Vatandır tezi etrafında birleşelim. Rusya Amerika kim oluyor, bizim Haydar Hoca'mız var. Atatürk'ümüz var. 

Ali'miz, peygamberimiz, Allah'ımız var!

Biz, biz olalım, bu en büyük silahtır. 

Dört boru ile değil, gökbörü ile kurtalacağız.

Yusuf Karaca Yeni Mesaj

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz