ÖLÜM TEHDİT EDİLEN ÖZKOÇ'A EMNİYETTEN KORUMA... EKONOMİ

ÖLÜM TEHDİT EDİLEN ÖZKOÇ'A EMNİYETTEN KORUMA...

ÖLÜM TEHDİT EDİLEN ÖZKOÇ'A EMNİYETTEN KORUMA...

İl Emniyet Müdürlüğü'nün ölüm tehdidi aldığını iddia eden Engin Özkoç'a koruma polisi teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

Halk TV'de canlı yayına katılan Özkoç, "Büroma gelerek bana koruma isteyip istemediğimi sordular. Resmi olarak döneceğim" diye cevap verdim dedi.

CHP Grupbaşkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç daha önce sosyal medya üzerinden yüzlerce ölüm tehdidi aldığını açıklamıştı.

Özkoç,“Ölüm tehditlerinin yanı sıra bulunduğum otelde çöp kovamdaki kağıtlara kadar alınıp incelenmiş" demişti.

Cumhurbaşkanı’nın ‘Bu adam şizofren, aslında hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım’ açıklamasından sonra tehditlerin daha da arttığını belirten Özkoç, ''Hemen hemen her gün, özellikle şu 10 gün içerisinde daha yoğun bir şekilde tehditler alıyorum. Cumhurbaşkanı her türlü ayrıştırıcı dili kullanıyor. Kendisine muhalefet eden herkesi aşağılıyor. O bunları söylerken hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Çünkü herkes korkuyor. Peki korkarak nereye varacağız?” ifadelerini kullanmıştı.

Engin Özkoç; Dün Halk Tv'de yayınlanan Fatih Ertürk'ün programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Özkoç ülke gündemine dair yaptığı konuşmasında hükümete eleştirilerini bir bir sıraladı.

Engin Özkoç program bitirilirken yaşadığı bir olayı anlattı.

Özkoç: ''Siyasi şubeden arkadaşlarımız Sakarya'da ki büroma geldiler. Bir koruma talebinde bulunup bulunmadığımı söylediler. Bende kendilerine yarın resmi olarak döneceğim'' dedi.

Özkoç'un partililer ile görüşüp bu konu hakkında öyle karar vereceği öğrenildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz