ÖZEL HASTANE DEVLETTEN DAHAMI BÜYÜK?.. SAĞLIK

ÖZEL HASTANE DEVLETTEN DAHAMI BÜYÜK?..

ÖZEL HASTANE DEVLETTEN DAHAMI BÜYÜK?..

Koca koca devlet hastanelerinde sorunlar ve çaresizlikler eksik olmazken, Devlet hastanelerinden sorumlu olanlar özele ödülünü taktim etmekle meşgul ise, Vatandaşın bu işin altında bir şey araması çok normal olsa gerek

Tüm bunların nedeni mevzuatı yok sayan ve bunda inat ederek ben yaptım olacak diyen bir yönetim anlayışıdır.

 

Yenikent Devlet Hastanesi’ndeki radyoloji çalışanlarının mobbing nedeniyle kaçtığı, açığı kapatmak üzere ilçelerdeki personelin merkeze alındığı öne sürüldü.

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Yenikent Devlet Hastanesi’ndeki radyoloji çalışanlarının mobbing nedeniyle tayin istediğini, personel açığının ise ilçelerden karşılandığını belirterek, “Bu kez ilçelerdeki hastalar röntgen için merkeze gelmek zorunda kaldı” dedi.

İrfan Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada,  uğradıkları mobbing nedeniyle açtıkları davayı kazanan radyoloji çalışanlarının, baskının sürmesi nedeniyle tayip isteyip kaçarcasına gittiğini belirtti.

Sağlık Müdürlüğü’nün  personel açığını gidermek için ilçelerden görevlendirme yaptığını, hatta Eskişehir’den geçici görevle personel getirtdiğini ifade eden Korkmaz, şunları kaydetti: “Bu seferde ilçelerde sıkıntılar yaşanmaya baş lamış ve basit bir röntgen çekimi ile taburcu olacak hastalar yalnızca röntgen teknisyeni olmadığı için kilometrelerce uzaklıkta il merkezinde hastanelere sevk edilmek zorunda kalmaktadır.

Özellikle hafta sonları için il merkezine hasta sevkleri başlamış ve 112 Ambulansları ile yapılan bu sevkler yüzünden ilçelerde Acil yardım ekibi o süre boyunca bulunmamaktadır.

Tüm bunların nedeni mevzuatı yok sayan ve bunda inat ederek ben yaptım olacak diyen bir yönetim anlayışıdır. Bu anlayış kamuya zarar vermektedir. Sağlıkta işleyişi bozmaktadır. Mevzuat açık olduğu halde ben skopi çekecek birilerini bulurum diyerek çalışanı ve vatandaşı mağdur etmenin hiçkimseye bir faydası yoktur.” 
https://www.sakaryamedyasi.com/il-saglik-muduru-ogutlu-ozel-hastaneye-odulunu-verdi.html

https://www.sakaryamedyasi.com/ozeli-odullendirip-devleti-sahipsiz-birakmaktaki-amac-ne.html

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz