Pamukova sanatçı dostudur.. GÜNCEL

Pamukova sanatçı dostudur..

Pamukova sanatçı dostudur..

Tarihte Sakarya için yazılan ilk şarkı olan Onun adı efsane Sakarya, sonrasında Ne aşk ne hayat ve Sakaryaspor 50. Yıl marşı bestekarı, yaşam koçu ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Akif Yener, Pamukova Belediyesi Başkanı Güven Övün'ü makamında zi


Pamukova ilçesinin tarım ve hayvancılık konusunda level atlamış bir kent olduğunu ifade eden Başkan Güven Övün; "Bu alanda büyük yatırımlar, projeler ve iştirakçilerle çalışmalarımız var. Fakat kent halkı, şahsım ve ekibim, kültür ve sanata ayrıca önem göstermektedir. Bu alandada çeşitli ciddi faaliyetler olduğu gibi bundan sonrada olacak. Bu bağlamda, Sakarya ve Sakaryaspor için özverili çalışmalarını yıllardır takdirle yakından takip ettiğim sanatçımız Akif Yener'i çok kıymetli eserleri ve marşları için bizler için onur ve gurur kaynağı olduğundan dolayı İlçe haklı adına teşekkür ederim. Ayrıca büyük dedelerinin, de Pamukova'lı oluşu ve halen ilçemizde ikamet eden akrabalarının oluşu dahada anlamlı bizler için. Ayrıca kendisi, şahsımında hısmı olur" dedi. Akif Yener'in Sakaryaspor 50. Yıl marşı videosunu makamında izleyen Başkan Güven Övün; "Sakarya ve Sakaryaspor'un tanıtılması ve desteklenmesi için imkanlar nispetinde her zaman katkıda bulunmaya devam edeceğim. Bu sebeple şehrimizin tanıtılmasında ilklere imza atan, yaptığı şarkı - marşlarla büyük gayret ve emeklerini Saka rya mız için feda eden sanatçımız Akif Yener i canı gönülden kutluyorum" dedi. Sonrasında sanatçı Yener, Güven Başkanımıza eşsiz nezaketi,albümlerime olan ilgisi ve sanatsal çalışmalarıma olan katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.Kendisi göreve başladığı günden bu güne kültür-sanat ve sanatçıya ayrı bir önem verdiği gerçeği gözler önündedir. Ben Pamukova'nın kültür sanat şehri olacağına inanıyorum ve Güven beyden çok umutluyum. Kendilerinin talep edeceği proje ve etkinliklerde çalışmayı çok arzu ederim" diyerek Başkanlık dönemi görevinde başarılar diledi. 
Pandemi öncesi gerçekleşen ziyarette güzel sohbetin ardından sanatçı Akif Yener,  Başkan Övün e 5 şarkıdan oluşan maxi sıngle albümünü imzalayarak hediye etti.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz