PATRON OSMAN ÇELİK OLDU GÜNCEL

PATRON OSMAN ÇELİK OLDU

PATRON OSMAN ÇELİK OLDU

Temiz eller operasyonu Belbaş'ada uğradı

Sakarya Büyükşehir Belediye'sine ait Belpaş.A.Ş.'nin yeni Genel Müdürü Osman Çelik , eski Genel Müdür Nihat Seymen'den görevi devralarak koltuğuna oturdu. Törende Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'de hazır bulundu.

 

BELPAŞ  Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen devir teslim töreninde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  Uzun yıllardır sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini devreden Nihat Seymen’e teşekkür ederken, yeni Genel Müdür Osman Çelik'i tebrik etti. Yüce daha sonra Belpaş personelini ziyaret etti.

Başarı temennisi

Başkan Ekrem Yüce, “Milletimize, memleketimize hizmet bir bayrak yarışıdır. Görevler gelir, geçer. Önemli olan gökkubede hoş bir sada bırakmaktır. Uzun yıllardır görevini başarıyla yürüten Nihat Seymen’e teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantısında sağlık ve mutluluk diliyorum. Görevi teslim alan Osman Çelik kardeşimize başarılar diliyor, yapacağı tüm işlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepimizin görevi Sakarya’ya hizmettir. Çok çalışarak hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Çelik bunu hak etti

Başkan Yüce, yeni Belpaş Genel Müdürlüğü görevine getirilen Osman Çelik'in görev devri sırasında birlik beraberlik mesajıni yinelerken, Çelik'in başarılı işlere imza atacağına inandığını dile getirdi. 

AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı görevlerinin yanı sıra Milletvekili ve Serdivan Beldiye Başkan aday daylıklarında da bulunan Osman Çelik'in yeni görevi nedeniyle ziyaretçi akınına uğradığı ifade ediliyor. 

Osman Çelik Kimdir?

1977 Yılında Almanya’nın Oberhausen Kasabası’nda dünyaya geldi. İlk, orta ve Lise tahsilini Sakarya’da tamamladı.

Sakarya  üniversitesi Elektrik Bölümünden mezun oldu.

Halen ikinci üniversite tahsili için Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü 3. Sınıfta okumakta.

199 yılında Fazilet Partisi Serdivan Belde Teşkilatı’nda siyasi hayatına Başlayan Osman Çelik, 14 Ağustos 2001 yılında Ak Parti’nin kuruluşu ile birlikte Ak Parti Serdivan ilçesi kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı’na atandı.

2004-2006 yılları arasında Ana Kademe Teşkilat Başkanlığı, 2006-2008 yılları arasında Ana Kademe Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu.  23 Aralık 2008 tarihinde AK Parti Serdivan İlçe Başkanı olarak atandı.

2009-2017 tarihleri arasında 3 dönem üst üste Ak Parti Serdivan İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Çelik,  27. Dönem Milletvekilliği için aday adayı oldu. 31 Mart 2019 Mahalli idareler Yerel Seçimlerinde  Serdivan Belediye Başkan aday adayı  oldu.

Serbest piyasada  Elektrik, Elektronik Mühendisliği  olarak çalışıyor.

MÜSİAD , Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu  ile Rumeli Balkan Kültür Dayanışma Derneği Üyesi olan Çelik Evli ve üç çocuk babası.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz