PET ŞİŞEDEKİ SULAR NE KADAR SAĞLIKLI? SAĞLIK

PET ŞİŞEDEKİ SULAR NE KADAR SAĞLIKLI?

PET ŞİŞEDEKİ SULAR NE KADAR SAĞLIKLI?

Pet şişede satılan sulara baktığımızda ne yazık ki üretim ve son kullanma tarihleri arasında markalar arasında 15-18 ay süreli olanlar var. Pet şişede bir su 18 ay taze kalır mı?

PET ŞİŞEDEKİ SULARA DİKKAT!

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Vekili Sinan Vargı, gıda mevzuatı gereği tüketicilere sunulan birçok gıda maddesinde üretim ve son kullanma tarihleri konusunda uyardı.

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Vekili Sinan Vargı, gıda mevzuatı gereği tüketicilere sunulan birçok gıda maddesinde üretim ve son kullanma tarihleri arasında makul bir kullanım süresi bırakıldığını hatırlatarak, "Ancak pet şişede satılan sulara baktığımızda ne yazık ki üretim ve son kullanma tarihleri arasında markalar arasında 15-18 ay süreli olanlar var. Pet şişede bir su 18 ay taze kalır mı?" diye sordu.

İlgili firmaların böyle bir soru yöneltildiğinde "Yönetmelikte böyle bir şey yok. Yani son kullanma tarihi sorumluluğumuz yok" şeklinde cevap verdiğini kaydeden Vargı, şunları söyledi: "Pet şişe sularındaki mevzuatın yeniden düzenlenmesi için Sağlık Bakanlığına başvurduk. Bizce pet su üreten firmalar gönüllü olarak bir araya gelip, bir yıllık bir ortak son kullanma tarihi belirlemelidir."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz