SABRIMIZ TÜKENMEK ÜZERE GENEL

SABRIMIZ TÜKENMEK ÜZERE

SABRIMIZ TÜKENMEK ÜZERE

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Gar binası içerisinde günlerdir kurulu bulunan ve şehir esnafına darbe vurarak halk sağlığının hiçe sayıldığı fuar ucubesinin son bulmasını istedi.

Başkan Akdardağan, “Geçen yıl belediye meydanında kurulan ve şehir esnafı olarak gösterilen tepkiler sonrasında kaldırılan yöresel ürünler fuarı maalesef yeniden karşımıza çıkmıştır. Her seferinde kermes ve fuar kabuslarının biz şehir esnaflarının en büyük sorunu olduğunu ve artık son bulması gerektiğini ısrarla söylememize rağmen, yerel yönetimler neden yeteri kadar duyarlılık göstermiyor. Engellilere yardım adıyla kurulan ve bir ucubeden farksız olan bu görüntülere neden hala müsaade ediliyor. Yapılan girişimler, denetimler ve tepkilere rağmen neden hala burası kapatılamıyor merak ediyoruz doğrusu.” Diye konuştu.

Akdardağan, “Günlerdir yaşanan gelişmeleri yakından izliyor, sabrediyor ve esnafımızın haklı şikayetlerini yerinde görüyoruz. AVM’lerden ucuza alınan ürünler, kayıtsız, sağlıksız ve denetimsiz bir şekilde halkımıza yöresel ürün denilerek kurulan stantlarda hijyenden uzak bir ortamda, hava ile açık temas halinde peynir, zeytin, şekerleme, yağ, sucuk gibi gıdalar hala ısrarla satılmaktadır. Denetimsiz, isteyenin istediği gibi fiyatla satış yaptığı, hijyen koşullarının gözetilmediği bu yerde esnafımıza yaşatılan mağduriyetin yanı sıra halkımızın sağlığı da hiçe sayılıyor. Artık kimse bu şehirde kafasına göre fuar, panayır, kermes gibi stantlar açarak satış yapmamalı. Biz bunu söylemeleri her seferinde dile getirmekten bıktık. Piyasada durgunluğun yaşandığı bugünlerde esnafımıza vurulan sekte hepimize artık yeter dedirtmektedir. Bu şehrin esnafının sabrı tükenmek üzeredir. Kimse sabrımızla ve ekmeğimizle oynamasın. Böyle ortalık yerde açılan ucubelerin artık son bulmasını istiyoruz.” Dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Yxkare22 Ocak 2019, Salı - 14.28

Gayette sağlıklı ürün satıyorlar fiyatlarda gayet ucuz insanları galyana getirmeyin girin bakın katlı pazar yerindeki fiyatlara mallara sonra konuşun sahtekarlar