SAKARYA'DAKİ ÖZEL HASTANELERDE HER GÜN 10 BİN KİŞİ... GÜNCEL

SAKARYA'DAKİ ÖZEL HASTANELERDE HER GÜN 10 BİN KİŞİ...

SAKARYA'DAKİ ÖZEL HASTANELERDE HER GÜN 10 BİN KİŞİ...

Sağlık Bakanlığı gerçekleştirilen ameliyatların ihtiyaçtan mı yoksa fatura yazmak için mi yapıldığını detaylı bir şekilde inceliyor

Sağlık Bakanlığı Sakarya’daki özel hastanelerin sağlık işlemlerini mercek altına aldı. Özellikle bazı hastanelerde usulsüz olarak yapıldığı iddia edilen mide küçültme ameliyatı ve ödemeleri didik didik inceleniyor. Bakanlık, ameliyatların usulüne uygun olup olmadığına bakıyor.

SGK HER AY İNCELEME YAPIYOR

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Sakarya’da ortalama günde 10 bin hastaya hizmet veren özel hastanelerin finansal hareketliliğini denetim altında tutuyor. SGK İl Müdürlüğü ise kurulan bir sistemle örnekler alıyor ve hastane işlemlerinin finansal hareketliliğini takip ediyor. Abartılmış veya usulsüzlük tespit edilirse hem ödeme yapılmıyor hem de cezai işlem uygulanıyor.

CERRAHİLER MERCEK ALTINDA

SAKARYA’DAKİ özel hastanelerin özellikle Obezite Cerrahisi mercek altında. Sağlık Bakanlığı gerçekleştirilen ameliyatların ihtiyaçtan mı yoksa fatura yazmak için mi yapıldığını detaylı bir şekilde inceliyor. Edinilen bilgilere göre, daha önce ameliyat olan kişilere yetkililer ulaşıyor. Ameliyat olup olmadığını, ameliyattan sonra hangi işlemler yapıldığını tek tek sorguluyor.

MASAK DA YAKIN TAKİBE ALDI

YAPILAN araştırma sonucunda devletin zarara uğratıldığı tespit edilirse soruşturma açılıyor. Yine Sakarya’daki özel hastanelerin her türlü finansal hareketlilikleri Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun da (MASAK) takibinde. MASAK ekipleri de doğru hizmet verilip verilmediğini ve v erilen hizmet karşılığında da yüksek ücretlerin faturaya yansıtılıp yansıtılmadığını takip ediyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz