Sakarya Karması Başkentte SPOR

Sakarya Karması Başkentte

Sakarya Karması Başkentte

Sakarya Gençlik Merkezi Gençlikspor Futbol Takımı, Ankara’da düzenlenecek olan Bölge müsabakalarında başarı arayacak.

 

Alt yaş gruplarında yetenekli futbolcuların tespit edilerek Futbol Altyapı Gelişim Projesi'ne dahil edilmesi ve bu proje kapsamında yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğiyle düzenlenen turnuvanın 1. kademe, 1. devre müsabakaları 22-24 Mart 2019 tarihlerinde Ankara, Adana ve Antalya illerinde oynanacak.

Ankara’da düzenlenecek olan B Grubu Merkezinde yer alan Sakarya G.ençlik Merkezi Gençlikspor , ilk sınavına 22 Mart 2019 Cuma günü saat 16:30’da Samsun Gençlik ve Spor İle karşılaşacak. İl Karması Ekibi 23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 15:00’de Trabzon Gençlik ve Spor Hizmetleri Kulübü ile karşılaşacak. Temsilcimiz gruptaki diğer müsabakasını ise 24 Mart 2019 pazar günü saat 10:30’da Ankara Gençlik Hizmetleri ve Gençlik Spor takımı ile karşılaşacak. Başkentteki Grup müsabakaların ilk etabı Hasan Doğan Stadında oynanacak. 

Bu yıl ilk defa U13 yaş kategorisinde gerçekleştirilecek turnuvaya Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu iller ve bakanlığın tesis durumu göz önüne alınarak; Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinde, sonraki yıllarda ise gerekli görülen diğer illerde Gençlik Spor İl Müdürlüklerine bağlı kulüplerin altyapı takımları katılacak.

12 ilden 12 takımın katılımıyla 4'er takımlı 3 grupta, 4 devreli lig usulüne göre düzenlenecek organizasyonun 1. kademesi 22 Mart 2019 tarihinde başlayacak ve 04 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek.2. kademe müsabakaları tarafsız grup merkezlerinde 8 takımın katılımıyla, 4'er takımlı 2 grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak olup, gruplarında birinci ve ikinci olan toplam 4 takım yarı final ve final oynamaya hak kazanacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz