Sakarya Trabzonlular Derneği’nden gıda yardımı GÜNCEL

Sakarya Trabzonlular Derneği’nden gıda yardımı

Sakarya Trabzonlular Derneği’nden gıda yardımı

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan yardım kolilerinin dağıtımına başlandı. Dernek üyelerinin katkıları ile hazırlanan gıda kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ramazan başlamadan önce ulaştırılacak.

 

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, dernek olarak hazırladıkları gıda yardımlarının dağıtımına başladıklarını söyledi.

 

“Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” diyen başkan Çelebi, şöyle devam etti: “Bir taraftan sağlık alanında koronavirüs ile mücadeleye imkanlarımız ölçüsünde katkı sağlamaya çalışırken diğer taraftan ihtiyaç sahibi ailelerimize de ulaşmaya çalışıyoruz. Dernek yönetim kurulu üyelerimizin özverili çalışmaları ile bu sene de dernek olarak geleneksel hale getirdiğimiz ramazan yardımlarının ramazan başlamadan önce ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımına başladık. Koronavirüs salgını nedeniyle işinden ayrılmak zorunda olan, evde kalan veya daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimize, yaşlılarımıza, yetimlerimize bu zor günde çok daha fazla yardımda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Elbetteki bu zor güleri de atlatacağız. Ancak bu süreci daha kısa sürede atlatabilmemiz bizim elimizde. Ben de bir sağlık çalışanı olarak bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayalım. Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarının bu süreçte bizden uymamızı istediği kurallara ve talimatlara riayet edelim. Bu vesile ile bu kampanyanın gerçekleşmesinde emeği geçen arkadaşlarıma ve maddi destek veren hayırsever hemşehrilerimize teşekkür ederken Türkiyemize ve bütün dünyaya en kısa zamanda sağlıklı ve huzurlu yarınlar diliyorum.”.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Cemil Tunca12 Nisan 2020, Pazar - 20.33

Allah razı olsun kardeşim inşallah Ferizli damlık mahallesine gelirsiniz

Havva Açıkgöz12 Nisan 2020, Pazar - 02.44

Herkes faydalanabiliyormu peki ben 4 aydır işsizim eşimden ayrıyım 4aydır kiamı ödiyemedim ve 4çocugum var

Ugur sakarya10 Nisan 2020, Cuma - 04.14

Sakarya tarakli ilçesi disdedeler mahallesinde işi olmayan yomiyeyle geçinen ve şu anki vuruş nedeniyle işsiz aileler var yardımlarınızı bekliyoruz

Fatma9 Nisan 2020, Perşembe - 20.28

Adres neresi bizede yardımcı olun ne olur

Fatma9 Nisan 2020, Perşembe - 20.26

Bizede yardımcı olursanız Allah razı için ihtiyaç im var 2 aileyiz çalışamıyoruz koronadan

Orhan9 Nisan 2020, Perşembe - 19.56

Güzel bir katkı olmuz

Havva kondak9 Nisan 2020, Perşembe - 17.19

Benim 64 yaşında adapazarının ferizli ilcesinde yaşayan annam var ve yanında biri 2.5 ve biride 8 aylık kız cocukları olan sahipsiz ve farklı bi ortamda tanıdıgı ve kimsesiz sahip cıkanı olmayan bir kadına sahip cıktı 2 aydır bu kadın ve cocukları annemim yanında annem bakıkor cocuklarına kıyamıyor ve hicbiryerdende yardım görmüyor sözde ferizli belediyesi yardım yapacagız diyor ama boş bence böyle insanlara yapın lütfen anneminde rahmetli babamdan bi maaşı var başkada bi geliri yok anneme yardım istiyorum