Sapanca’da Sağlıklı Beslenme Semineri SAĞLIK

Sapanca’da Sağlıklı Beslenme Semineri

Sapanca’da Sağlıklı Beslenme Semineri

Sapanca Belediyesi, tarafından hazırlanan “Dengeli Beslen Sağlıklı Ol” konulu sağlık semineri diyetisyen Bensu Şahin’in sunumuyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleşti.

Sapanca Beledi Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in de takip ettiği seminerde sağlıklı beslenme konusunda katılımcılara bilgiler sunum eşliğinde verildi. Diyetisyen Bensu Şahin, yanlış diyetler yapılması ve yapılmaması gerekilenler. Beslenme nedir, beslenme neden önemlidir, obezite nedir, beslenme önerileri, besin grupları nelerdir. Sebze ve meyveler, kırmızı et, yumurta, kuru baklagiller, süt ve süt ürünleri, posa, tahıllar, günlük öğünlerin saat ve porsiyonları gibi konularına değindi.

Şahin, “Tabağınızda çeşitliliğe özen gösterin. Beslenmenizde yağ tüketimini sınırlandırın. Beslenmenizde doymamış yağ içeriğini artırınız. Su tüketiminizi artırın. Posa tüketiminizi artırın. Düzenli egzersiz yapın. Fastfood tüketiminden kaçının. Tuz tüketiminden kaçının. İdeal vücut ağırlığınıza ulaşmaya gayret gösterin” şeklinde önerilerde bulundu.

Başkan Yılmazer. “Her işin bilinçli yapılması gibi beslenmeyi de bilinçli yapmak gerekir. Sağlıklı birey olmak için bilinçli ve kontrollü olmak daha önemli.  Bizler sağlıklı olursak çocuklarımız da  ülkemiz de sağlıklı olur. Bu gün belki, hepimizin doğru diye bildiği yanlışları Doktor hanım bilgileriyle doğruları öğreneceğiz” şeklinde konuştu.

Program sonunda Sapanca Beledi Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Diyetisyen Bensu Şahin’e çiçek vererek teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz