SARI ALTIN NÖBETİ BAŞLADI GÜNCEL

SARI ALTIN NÖBETİ BAŞLADI

SARI ALTIN NÖBETİ BAŞLADI

Kaynarca ilçesinde hasada başlayan üreticiler toplanan fındıkların çalınmasını önlemek için hırsızlara karşı tüfekle nöbet tutmaya başladı.

Küçükkışla mahallesinde fındığını tüccara satmadan önce hasadını yapan üreticiler, ürünlerinin çalınmasını önlemek amacıyla gece gündüz nöbet tutuyor.  Mahalle muhtarı öncülüğünde başlatılan fındık nöbetinde toplanan fındıkların çalınmasını önlemek amacıyla tedbir aldıklarını belirten muhtar Ahmet Sakarya, "

Fındık sezonunun gelmesiyle birlikte olası hırsızlık olaylarına karşı geçen yıl aldığımız önlemi bu yılda daha sıkı bir şekilde aldık. Arkadaşlarla anlaşmamızı yaptık. Bizzat kendimde onlarla birlikte bu görevde yer alacağım. Vatandaşın alınteri için saat 23.00 ile sabah 07.00 arası düzenli bir şekilde devriye atarak jandarma ile irtibat halinde olup şüpheli gördüğümüz araçları anında bildireceğiz. Ayrıca fındık sezonu boyunca mahallemize hurdacı girmesi yasaklanmıştır.

Yardım toplamak için gelenlerin valilik izni yada kaymakamlık izni olup olmadığına bakılacak. İzinleri olsa dahi bizim kontrolümüz altında köy içerisinde gezdirileceklerdir" dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz