SAYIN BAŞKAN! YENİDEN İL BAŞKANI OLMANIZ İSTENMİYOR! SİYASET

SAYIN BAŞKAN! YENİDEN İL BAŞKANI OLMANIZ İSTENMİYOR!

SAYIN BAŞKAN! YENİDEN İL BAŞKANI OLMANIZ İSTENMİYOR!

Siyasette her kongre sürecinde bu tip dedikodular çıkabilir, bunlar tamamen dedikodu ve kıskançlıktır” ifadelerini kullandı.

KONGREYE DOĞRU
AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, kongre süreciyle ilgili Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Ekim ayıyla birlikte parti olarak kongre sürecine girdiklerini dile getiren Tever; “ Önümüzde şu anda delege seçimleri bulunuyor. Bu süreçten sonra 2020 yılının ilk yarısında ilçelerimizdeki kongre süreçlerini, ikinci yarısında ise; il kongre süreçlerimizi tamamlamış olacağız. Şu anda takvime ve metodolojiye ilişkin bir kesin tarih ve bilgi paylaşmak uygun olmaz. Çünkü Genel Merkez nezdinde bu yönde çalışmalar henüz yeni bitti” dedi.
 
TEVER ANKARA YOLCUSU
Önümüzdeki hafta 132. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için Ankara’ya gideceğini belirten Tever, “Kongre süreçleriyle ilgili önemli açıklamalar ve gelişmeler olacaktır. Partimizde önümüzdeki bir yılı kongre süreçleriyle, teşkilatlarımızın yenilenmesi ve tekrar aynı istikamette gönül birliği yapmak adına birlikte çalışmak için güçlendirmeye devam edeceğiz. Başta ilçelerimiz, sonrasında il kongremiz ve gelecek yıl büyük kongremizi gerçekleştirerek davamızı daha güçlü kılacağız” dedi.
 
YÖNETİM LİSTELERİNDE DEĞİŞİM OLACAK
İl ve ilçe kongreleriyle oluşacak yeni yönetim listelerinde değişiklikler olacağını belirten Tever, “Bundan sonraki seçim süreci 2023 Haziran’da olacak. Bu süre zarfında genç, heyecanlı,  dinamik ve güçlü bir yönetim oluşturacağız. Yeni arkadaşlarımız gücümüze güç katacaktır. İnşallah dört yıl sonraki seçimlerde hemşerilerimizin karşısına, kurulduğu günkü heyecanı ile ve artık 22 yılı bulacak tecrübesiyle bambaşka bir AK Parti olarak çıkacağız. Kendimizi sürekli yenileyerek, tazeleyerek maziden atiye kurduğumuz bu köprüyü daha da güçlendireceğiz” diye belirtti.
 
“TAMAMEN DEDİKODU”
Parti içerisinde kendisini istemeyenlerin olduğu yönündeki iddialara yanıt veren Tever, “Siyasette bu tarz dedikodular,  böyle şeyler çok normal, konuşulabilir. Ben açıkçası görevimi layıkıyla yerine getirip görevimin üstesinden geldiğimi düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de bizimle alakalı bir devam kararı çıkarsa aynı şekilde görevimizi yapmaya çalışacağız. Parti aidiyeti oluşan insanların kendilerine bir menfaat beklemeden sadece bu dava uğruna çalışmayı gerektiren bir makamdır. Biz de bu makamın ağrılığını ve sorumluluğunu biliyoruz. Siyasette her kongre sürecinde bu tip dedikodular çıkabilir, bunlar tamamen dedikodu ve kıskançlıktır” ifadelerini kullandı.
 
“İSTİŞAREYE ÖNEM VEREN PARTİYİZ “
“Bu makama siyasi erklerle yapılan istişareler sonucu, Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle oturdum” diyen Tever, “Tekrardan Cumhurbaşkanımızın bizimle alakalı bir olumlu kanaati olur, Teşkilat Başkanımızın da bu konuda bir olumlu kanaati olursa biz görevimize Allah’ın izniyle devam edeceğiz. Onun dışında bizim parti kültüründe istişare çok önemli, istişareye önem veren bir partiyiz. Temayül sonuçlarımız oluyor, temayüller noktasında da bizimle devam noktasında bir karar çıkarsa görevi layıkıyla yapmak için elimizden geleni yaparız. Biz gerçekten görevi yerine getirmek için nasıl daha iyisini yapabiliriz diye mücadele veriyoruz” diye belirtti.
 
ERDOĞAN NE ZAMAN GELECEK?
Teşekkür ziyaretleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakarya’ya ne zaman geleceği konusunda kesin bir tarih veremediğini dile getiren Tever, “Yerel seçimlerden başarıyla çıkan birçok ili Sayın Cumhurbaşkanımız şu ana kadar ziyaret etti. Sakarya’mızla birlikte birkaç il kaldı. Yurtdışı ziyaret ve temaslarının ardından teşekkür ziyaretleri bu ay da devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımızı ilimizde ağırlayacak olmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Ziyaret tarihinin önümüzdeki günlerde kesinleşmesini bekliyoruz. Bununla ilgili kesinleşme gelmeden bir tarih açıklamak şu anda doğru olmaz. O güzel günü sabırsızlıkla tüm Sakarya gibi bizler de bekliyoruz. En yakın zamanda ziyaret tarihini Sakarya kamuoyuyla paylaşacağımızı buradan belirtmek istiyorum” dedi.
 
‘İHANETİN BEDELİNİ ÖDERLER’
AK Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün ve diğer isimlerin yeni parti kurma hazırlıklarını da değerlendiren İl Başkanı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi içimizden ayrılanların adı sanı sorulsa bugün hiçbirimiz hatırlayamayız. Bu iş böyledir, çünkü bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bir gün bedelini de ağır öderler. İhtirasları, hırsları ve nefisleri yüzünden yollarını kaybedenleri bir kenara bırakacak olursak, biz AK Parti teşkilatları olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, tüm unsurlarımızla birlikte bu kutlu yolda dur durak bilmeden yürümeye devam ediyor ve edeceğiz. Yatırımlarımızı, reformlarımızı ve Sakarya’ya hizmet etme aşkımızı konuşmaya ve bu doğrultuda siyasi mekanizmamızı işletmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz