Seçim Yasaklarına Saatler Kala Serdivan’da Dev Miting SİYASET

Seçim Yasaklarına Saatler Kala Serdivan’da Dev Miting

Seçim Yasaklarına Saatler Kala Serdivan’da Dev Miting

Soğuk havaya rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve geç saatlere kadar takip ettiği Cumhur İttifakı SerdivanMitingi’nde; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Beyoğlu Eski Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe Başkanı İbrahim İskender, İlçe Başkan Vekili Yaşar Kara ve Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Meclis Üyesi Adayları da Başkan Alemdar’a destek verdi.

AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı olarak 2,5 aydır tam kadro sahada çalıştıklarını belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, “Serdivan’da çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hayata geçirmiş olduğumuz hizmetleri ve yapmayı planladığımız hizmetleri anlattık. Hemşehrilerimiz bu seçimlerin bir yerel seçimden ziyade ülkenin bekası meselesi olduğunu çok iyi biliyorlar. İnşallah pazar günü zillet ittifakına gereken cevabı sandıklardan vereceğiz.” dedi.

 

Odaklandığımız Yeni Hedefler Var

Programa teveccüh gösteren herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “2009’da çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda; bizlere inanarak, yüreğinizi ortaya koyarak ve dualarınızı hiçbir zaman esirgemeyerek her zaman yanımızda oldunuz. Bizler de göstermiş olduğunuz teveccüh karşısında mahcup olmamak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Sosyal ve kültürel alanları, eğitim ve ticaret alanları ile Serdivan’ı Sakarya’nın en çok tercih edilen ilçesi haline getirdik. Bugüne kadar birlikte yönettiğimiz Serdivan’ı, sizlerle birlikte inşa ettik. Şimdi önümüzde, daha güzel projeler için odaklandığımız yeni hedefler var.” dedi.

 

En Büyük Mutluluk

10 yıldır verilen tüm sözleri yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Alemdar, “Ne size mahcup olduk, ne de sizleri mahcup ettik. Bizim için en büyük başarı, en büyük mutluluk bu. İnşallah sizlerin de teveccühüyle önümüzdeki dönem bu misyonumuzu devam ettirerek, Cumhur İttifakı çatısı altında Serdivan’da yeni başarılara imza atacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Oyunları Bozacak Önemli Bir Seçim

Pazar günü gerçekleşecek olan seçimin yerel bir seçim olmadığına vurgu yapan Beyoğlu Eski Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, “Bu seçim özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra iki önemli siyasi partinin genel başkanlarının mutabakatla ortaya koydukları Cumhur İttifakı’yla; Türkiye’nin beka sorununa çözüm üretecek ve Türkiye'nin içte ve dışta oluşan şer odaklarının oyunlarını bozacak önemli bir seçimdir.” şeklinde konuştu.

 

Gençlerimize Anlatmalıyız

Her işin bir lokomotif lideri olduğuna değinen AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, “Ülkemizin ve milletimizin lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun; nereden nasıl bu konulara geldiğini gençlerimize çok iyi anlatmamız gerekir.1999 ve 2001 krizini hiç bilmeyen gençlerimiz, sanki Türkiye’nin hep böyleymiş gibi algı içerisindeler. Bunu onlara çok iyi anlatmamız gerekiyor.” dedi.

 

En Güçlü Desteği Vermek

Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerel seçimlere alelade bir gözle bakmadıklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “AK Parti ile birlikte kurmuş olduğumuz Cumhur İttifakı’nda; ülkemizin kurucu felsefesi olan üniter milli devlet yapılanmasını koruyacak şekilde bir senede bağladık. Biz diğer ittifak gurubu gibi ne idüğü belirsiz bir yapı değiliz. Asgari değil azami müşvereklerde bir araya gelmiş olmakla, biz Türk Devleti’nin istikbaline ve istiklaline olan inancımızla bir yola çıktık. Bizim seçim kaybetme gibi bir korkumuz yok. Bizim derdimiz Cumhur İttifakı’na Serdivan’dan en güçlü desteği vermek.” diye konuştu.

 

Her Oy Cumhur İttifakı’na Güç Katacak

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ise, HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin konuşmalarından örnek vererek; “Doğu’da Kürdistan’a kazandıracağız, Batı’da da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz diyor. Bu söyleme zillet ittifakının ortaklarından bir kişi çıkıp da be edepsiz Kürdistan neresi diye sorabiliyor mu?  Soramazlar. Çünkü kapalı kapılar arkasında ortaklıkları var. o ortaklıklar olmadan hiç bir şey yapamayacaklarını çok iyi biliyorlar. O yüzden bu seçim sadece Yusuf Başkanımın seçimi değil. Vereceğimiz her oy Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye güç katacaktır.” dedi.

 

Altına İmzamı Atarım

Havanın soğuk olması nedeniyle konuşmasını kısa tutan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Çok kıymetli Serdivanlı kardeşlerim, sizin daha fazla üşümenize gönlümüz razı değil. Kaldı ki; Nusret ağabeyimiz benim gençliğinde en fazla dinlediğim büyüklerimdendi. 24. Dönemde birlikte görev yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın uzun süre yol arkadaşlığı yaptığı Nusret ağabeyi dinlemek bana yetti. Eminim sizlere yetmiştir. Hem Nusret ağabeyin hem de diğer konuşmacılarımızın söylediklerini altına imzamı atarım. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz