SEÇME MİSAFİR VE GAZETECİNİN DAVET EDİLDİĞİ PROGRAMA İSTANBUL SEÇİMLERİ DAMGA VURDU GÜNCEL

SEÇME MİSAFİR VE GAZETECİNİN DAVET EDİLDİĞİ PROGRAMA İSTANBUL SEÇİMLERİ DAMGA VURDU

SEÇME MİSAFİR VE GAZETECİNİN DAVET EDİLDİĞİ PROGRAMA İSTANBUL SEÇİMLERİ DAMGA VURDU

Kaan, ülke gündemine oturan İstanbul Seçimlerine de değinerek, milletin vicdani olarak rahatlaması adına alınan bu kararın yerinde olduğunu kaydetti.

Geçmiş yılların aksine, Ekonomik krizden dolayı az sayıda Misafir ve seçme gazetecilerin davet edildiği söylenen Müsiad iftar programında, sunumcular İstanbul seçimlerinin önemine değindi...

Erkan Sezgin toplantı salonunda gerçekleşen organizasyona Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sakarya Baro Başkanı Abdürrahim Burak, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerle beraber çok sayıda davetli katıldı.

PAYLAŞIM VURGUSU 
MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun konuşmasında paylaşım vurgusu yaptı. Coşkun “Oruç tutmak aç kalmak değil. İftar sofrası da yemek yemek değil. İşadamlarımıza daha çok paylaşmayı tavsiye ediyorum. Büyük aile iftarımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi

‘ÇİFTE BAYRAM İÇİN DUA EDİYORUM’ 
AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, burada yaptığı konuşmada Ramazan Ayı’nın önemine vurgu yaparak, bu zamanların hem bedenen, hem de ruhen bir arınma vakti olduğunu belirtti. Tüm Müslüman Alemine huzur ve barış temennisiyle sözlerine devam eden Atabek, “Bu ayın ardından gelecek Ramazan Bayramı ve onun da ardından gelecek bir 23 Haziran Bayramımız var. İnşallah İstanbul’da yenilenen seçimler, ülkemize çifte bayramı yaşatır diye dua ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
MÜSİAD’TAN YENİ ATILIM
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise MÜSİAD’ın ülke genelinde yeni bir yapılanma sürecine girerek hali hazırda yürüttüğü faaliyetlerin yanı sıra, yeni projelere de yelken açacaklarını anlattı. MÜSİAD olarak genç iş adamlarını ve kadınlarını daha detaylı biçimde kapsayacak olan ‘MÜSİAD Enderun’ ve MÜSİAD Kadın’ komiteleriyle ilgili çalışmalarının da olduğunu vurguladı. Kaan, ülke gündemine oturan İstanbul Seçimlerine de değinerek, milletin vicdani olarak rahatlaması adına alınan bu kararın yerinde olduğunu kaydetti. Seçim sonrasında ekonomik kalkınma faaliyetlerine aralık vermeden devam edilmesi gerektiğini aktaran Kaan, bu esnada Sakarya için yapılması planlanan projeler hakkında da bilgi verdi.
 
“SAKARYA İHRACATTA İLK BEŞİ ZORLAYACAK”
 Şehrin Kuzey bölgelerinde ihracata yönelik yapılan yatırımları ve otomotiv sektöründeki atılımlarını da hatırlatan Kaan, “Bu yatırımlar sonuç verdiğinde Sakarya’nın inşallah ihracatta ilk beşi de zorlayacağını düşünüyorum. Bu vesilelerle beraber şu anda 5.2 milyar dolar olan ihracat miktarını 7,8,9 milyar dolar civarına çıkarabilir. Yani bir Bursa, bir Kocaeli seviyesine çıkarmak mümkün olacaktır” dedi.
 
ÇAĞRIDA BULUNDU
Kaan konuşmasının devamında Sakaryalı iş adamlarına bir çağrıda bulunarak, “Artık konuşmak zamanı değil, iş yapmak zamanıdır. Ramazan ve bayramdan sonraki süreçlerde çalışmalarınızı hızlandırmanızı temenni ediyorum” dedi.
 
“RAMAZAN’IN BİR OKUL OLDUĞUNU DÜŞÜNMELİYİZ” 
Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de konuşmasında Ramazan Ayı’nın bir okul gibi düşünülmesi gerektiğini söyleyerek, okul kitabının Kuran-ı Kerim, öğretmeninin de Hazreti Muhammed olduğunu anlattı. Nayir, Eğer bu düşünceyle yola devam edilirse Ramazan Ayı’nın müminlere sabrı, fedakarlığı ve ihtiyaç duyulan birliği ve beraberliği öğreteceğini kaydetti.
 
“VEREN EL ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR” 
Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce ise konuşmasında şunları kaydetti; “Malum, ‘Veren el, alan elden üstündür.’ Sizler bugün ‘veren ellerin’ oluşturduğu şahsiyetlersiniz. Mevla’dan, ‘veren ellerin’ çok olmasını ve artarak çoğalmasını temenni ediyorum. Rabbim hepimize bayrama sağ salim ulaşabilmeyi nasip etsin…”
 
Yapılan konuşmaların ardından program, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun’un MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’a, üzerinde Fetih Suresinin yazılı oluğu kılıcı hediye etmesiyle son buldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz