SEÇMEN DAR BOĞAZDA SİYASET

SEÇMEN DAR BOĞAZDA

SEÇMEN DAR BOĞAZDA

Ekonomik sıkıntılar içinde olan seçmen Modeli olan BTP'ye kulak vermeye başladı

BTP (Bağımsız Türkiye Partisi) Sakarya il teşkilatı önceki akşam İlahiyatçı Yazar Müslüm Karabacak'ı ağırladı.

 

Panel Selamlama konuşmalarıyla başladı

Sakarya’da vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 'ÇARE BİRLİK VE BERABERLİK ' Panelinde ,BTP, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fuat Özbay, Prof.Dr.Haydar Baş hocamızı sürekli çalıp kopyalıyor ve de gizliyorlar.

Sayın Genel Başkanım, "Ben, bağımsız bir devletin yapması gerekeni yapacağım. Milletimin ürettiğinin ve alın terinin karşılığı olan TL'yi basacağım, senyoraj gelirini devreye sokacağım. Batılı ülkeler, gelirlerinin 5-45 kadarını para basarak devreye sokuyor. Biz neden yapmayalım?" diyen Prof. Dr. Haydar Baş? Türkiye'ye faizli para satan finans çevreleri ve onların sözcüleri hemen devreye giriyor. Haydar Baş'ı örtüyorlar, projesi MEM'i gizliyorlar. Lakin mızrak çuvala sığmıyor, iktidar partisi AKP den umudunu kesen Halkımız, BTP ye kulak vermeye başladı. Dedi

Panelde söz alan ikinci kişi ise BTP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Erol Sak oldu.
Sak; Genel Başkanım Prof . Dr.Haydar Baş bey, Duma'ya gidiyor, Rusya Meclisi'nde konuşuyor, bir saniye, bir satır haber yok? 10 tane uluslararası kongre yapılıyor, yüzlerce bilim insanı katılıyor. Yine tık yok? Kendi anlatıyor, kadrosu bağırıyor, yine ses yok.
O halde Mandacı bir Medya tarafından bilinçli bir karartma söz konusu değilmidir dedi.

Devamında söz alan kişi ise BTP Arifiye Belediye Başkan Adayı İshak Koçak’tı
Koçak"Bu ülkenin doğal kaynakları var. Altını, boru, toryumu vb. madenleri var. Madenler kaynaklarımızdır. Onları devlet ve millet ortaklığı ile işletip, halkı ve devleti zenginleştireceğiz" diyor Sayın Baş? Maden şirketleri ve yerli uzantıları, hemen devreye giriyor ve bu ses duyulmasın diye olağanüstü gayret sarf ediyorlar. Medyadan ve siyasi dünyadan madenler kaynağımızdır diyen var mı? Yok? Dedi…
----

BTP Söğütlü  Belediye Başkan adayı Olgun Budakoğlu ise, Çalıyorlar, hırsızlık yapıyorlar? Diyerek sözlerine başladı.
Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Projeleri, Haydar Baş adına tescillenmiş bir markadır. Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış marka tescil belgeleri var. Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet Milli Devlet, Ev Hanımı Maaşı, Vatandaşlık Maaşı, Milli Para? Hepsi tescilli?
Siyaset erbabı, kapitalist sömürü düzeni içinde çaresiz? Hangisi gelse iktidara, AKP'nin yaptığını yapacak mecburen?
Farklılık oluşturmak için, tek farklı ve yeni olan Haydar Baş'ın görüşlerini aşırıyorlar.dedi

BTP Kocaali Belediye Başkan Adayı Ziya Dinek ise Üstat Haydar Baş’ın“Tam 30 yılımı verdim” dediği eseri, Milli Ekonomi Modeli, bugün dünyada yeni bir blok oluşturdu.BRICS’i doğurdu. “Milli Para” kavramının mucidi, “Milli Paralarla Ticaret” fikrinin dünyada tek sahibi Baş Hoca’dır.
----

Rusya bu tezi Baş Hoca’dan almak için, bütün iktisatçılarını ona talebe yaptı. Bu adamlar“Milli Para” diyebilmek için,Duma’da ağırladılar ve 10 yıl gidip geldiler, tezin inceliklerini kavramak için.
----

Rusya’nın tezi anlamak için iktisatçılarını yolladığı,Milli Ekonomi Modeli’nin Sayın Baş’ın adamları, 15 yıldır kapı kapı gezerek anlatmaya çalışıyorlar. Kendi ekranlarında, insanüstü fedakârlıklarla, millete duyurmaya çalışıyorlar. dedi
 


Misafir Konuşmacıya söz vermeden Önce BTP İl Başkanı Mehmet Sağlam ise
Ülkenin birinci sorunu ekonomi ve bunu bugün bu kadro dışında, kimsenin çözmesi hiç ama hiç mümkün değil. Çünkü sadece Bağımsız Türkiye kadroları, ülkenin sahip oldukları kaynaklardan söz ediyorlar.

Partilerin isimlerine değil, savunduklarına ve tezlerine bakın diyen Sağlam, Hepsi kapitalizme inanırlar. Hepsi serbest piyasa ekonomisini savunurlar.

Allah aşkına seçimden seçime herkes Haydar Baş’tan çalmıyorlar mı? Baş’ın “Vatandaşlık Maaşı” kavramını, İsviçre dahi alıp kullandı. Bu kavramı iktisat literatürüne,Prof. Baş soktu.dedi.

 İlahiyatçı Yazar Müslüm Karabacak ise sözlerine Bu işi, sadece Haydar Baş yapar diyerek başladı
 

Ekonomiyi halleden, Türkiye’de her sorunu çözer. Vatandaşlık Maaşı, terörün kökünü kazar. Haydar Baş, bu maaşı, Kürtler için icat buyurdu. Kürt kardeşlerimiz evlatlarını teröre kurban vermesinler diye, olayı daha sonra projelendirdi.
----

Toplumsal barışı ancak Haydar Baş ve kadroları sağlar.
 

Bu ülkede böyle ikinci bir kadro daha bulmak mümkün değil. Değil ülkede dünyada bulunmaz, böyle bir kadro… Devletiyle barışık, cumhuriyet ve Atatürk aşığı, Allah ve Peygamber aşığı, Ehl-i Beyt aşığı, yetişmiş oldukça eğitimli bir kadro…
----

Bu ülkede bir kesim Cumhuriyetle, bir kesim Atatürk ile bir başka kesim ise din ile kavgalıdır. Bir kesim milliyetçilikle kavgalı iken, diğer bir kesim ulusalcılıkla kavgalı… Sol ve Alevi ile kavgalı kesimleri söylemedim bile…
----

Devlet ve askerle kavgalı olan kesimleri de es geçtim.
 

Birinci sorunumuz ekonomi ise ikinci sorunumuz, iç barış sorunumuzdur. Bu kadro, içerde ve dışarıda barışın tek teminatı. Yazdığı Atatürk ve Ehl-i Beyt eserleriyle, adeta devrim yaptı Haydar Baş hoca…
----

Allah aşkına Sünni bir aileden gelip, Sünni bir eğitim almış bir insan, yılardır alevi dedelerini, bağımsız bir Türkiye için bir araya getirmedi mi?
----

Atatürk bir taraftan Alevi dedeleriyle oturup kalktı, bir taraftan Şeyh Ahmet Sunisi ve Rıfat Börekçi gibi insanlarla ülkesi için birlikte çalışmadı mı?
----

ABD’nin ülkemizde Şii-Sünni savaş tezgâhını, ülkemizde Alevi-Sünni çatışmasının önüne, Haydar Baş, tek başına eserleriyle geçti. Bir Alevi’ye Sünni’yi, hikâye ile sevdiremezsiniz. Veya Sünni’ye, Alevi’yi…
----

Bu bir ilim ve gönül ister.
 

İşte Haydar Baş, bu ilmin ve gönlün sahibi bir insan.
 

Onun sayesinde Ehl-i Beyt’i tanıdık. Hünkar Hacıbektaş gerçeiğini kavradık. Türkleri Müslüman edenlerin Aleviler olduğunu öğrendik. Alevileri bağrımıza bastık. O bizi kardeş yaptı.
----

Bu ülkede 80 milyonu kardeş yapacak, tek bir isim var. O da,Baş Hoca’dır.
 

Hoş Geldin Atatürk eseri ile Türkiye’de yeni bir çığır açtı. Allah aşkına dünyanın tezlerine sarıldığı, ülkemizin birleştirici tek harcı olabilecek bir insan ve kadrosu, Türkiye’nin son şansı değil de, nedir.
----

Haydar Baş ve kadrosu, iç savaş tezgâhlarını bozar. Bölgesel oyunları bitirir. Ekonomiyi düze çıkarır. Ülkenin kaynaklarını ve senyoraj gelirini devreye sokarak, Türkiye’yi batmaktan kurtarır. Sonra da, Türkiye'yi bölgenin ve dünyanın en güçlü ülkesi yapar.
----

Batış ve çöküş yolunda son çıkış levhası, Prof. Dr. Haydar Baş’tır.dedi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz