SİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSIN GÜNCEL

SİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSIN

SİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER UTANSIN

Son dönemlerde artan yemeklik sebze fiyatlarının sonucunda, dar gelirli vatandaşlar şehir merkezindeki süpermarketlerin yanındaki çöpleri mesken tutmaya başladı.

AÇLIK SINIRININ ASGARİ ÜCRETİ GEÇTİĞİ, YOKSULLUK SINIRININ İSE 6561 TL Yİ BULDUĞU, ADİL PAYLAŞIMIN İSE YERLERDE SÜRÜNDÜĞÜ ÜLKEMİZİN İÇLER ACISI DURUMUNU GÖZTEREN BİNLERCE VAHİP TABLOLARDAN SADECE BİRİ...

ŞEHRİN GÖBEĞİNDE
Görüntüler şehrin göbeğindeki bir süpermarketin hemen yanında bulunan alandan. Son dönemlerde artan yemeklik sebze fiyatlarının sonucunda, dar gelirli vatandaşlar şehir merkezindeki süpermarketlerin yanındaki çöpleri mesken tutmaya başladı. Semt pazarlarının dağılışından sonra görmeye alışkın olduğumuz çöp karıştırarak yiyecek bulma umudu, artık güpegündüz şehrin merkezindeki süpermarketlerin yanında gerçekleşiyor. Küçük yaşlardaki kız çocuğunun çöp kutusunun boyuna dahi erişemediği yaşta, bir tahtanın üzerine çıkarak bir umut yemek araması yürekleri burktu.

ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ
Mart ayında açıklanan enflasyon rakamlarına göre, yıllık yüzde 19.71 ile beklentilerin üzerinde artış olması sonucunda vatandaşın alım gücü düştü. Hükümet ise vatandaşlara ucuz sebze, meyve ulaştırmak için çözümü tanzim satış noktalarında bulmuş, İstanbul ve Ankara’da 55 ayrı noktada satışlara başlanmıştı. Şehir merkezinde gördüğümüz bu acı tablonun ne zaman sonlanacağı ve Sakarya’da tanzim satış noktası oluşturulup oluşturulmayacağı merak konusu.

Haberlisin

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz