SOFU Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği ile Pazar kahvaltısında bir araya geldi. SİYASET

SOFU Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği ile Pazar kahvaltısında bir araya geldi.

SOFU   Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği ile Pazar kahvaltısında bir araya geldi.

Yoğun katılımın gözlemlendiği programda konuşan SOFU tarımsal alanda ki gelişmelerden ve arıcılık yatırımlarının desteklenmesi adına oluşturulan fonlardan ve Hendek adına kendi projelerinden bahsetti.

Program Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği’nin ev sahipliğinde Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal SOFU ve Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı Mustafa ÖR, birlik yöneticileri, delegeleri, Engin KILIÇ, Tuncer YAVER ve diğer üyeleri ile Hendek İlçe Tarım Müdürü Erhan SUNMAN, İlçe Tarım Müdürlüğünden Veteriner Hekim R. Ali AYDIN, Orman İşletme Müdürlüğünden Şef M. Onur GÜRKAN’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

 

2020  Dünya Arıcılık Günü Hendek’te

SOFU arıcılığın önemine dikkat çekerek ‘’Arılar yalnızca insanoğlunun yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli olan işlevselliğe sahip değildir. Bugün arıcılık faaliyetleri ulusal ve uluslararası alanda ciddi ekonomik faydalar sağlayabilmektedir. Bizlerde bu durumun farkında olarak hem arıcılığın geliştirilmesi hem de ilçemizde farkındalığın oluşturulması adına, 2020 Dünya Arıcılık Günü’nün ilçemizde, Hendek’te gerçekleştirilmesi için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.’’ dedi.

Bal Evleri

Ayrıca SOFU ‘’Hendekli vatandaşlarımızı arıcılık alanında direk üreticimiz ile buluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda üzerinde çalıştığımız birçok projeden biri de Bal Evleri projesi. Bal Evleri ile üreticimiz ürününü hem kolay bir şekilde pazara sunabilecek, hem de vatandaşımız tek elden doğal, organik ürünlere ulaşabilecekler.’’ dedi.

Programda konuşan Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı Mustafa ÖR birliğin çalışmalarından bahsederek ‘’Şu an birçok projemiz var. Bazıları onaylandı ve çalışmalar başlatıldı. Bunlardan biri 20 milyon lira değerinde ki Bal Suyu Projesi’dir. Proje ile üretime ve ekonomiye ciddi katkı sağlanacak. Şimdi Görsel Arıcılık projemiz onaylanmak üzere. Bu proje ile Sakaryalı hemşerilerimize arıcılığı yetkin ağızdan tanıtmak istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz.’’ dedi. SOFU Arı Yetiştiriciliği Birliği üyelerine davetlerinden ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

ÖR ‘’Projelerimiz bölgesel ve ulusal üretim ve ekonomiye ciddi katkı sağlamaktadır, sağlayacaktır. Bu konuda bizlere maddi ve manevi destek sağlayan başta siyasilerimiz olmak üzere, tüm birlik üyelerimize, iş dünyasının önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda üyemiz Tuncer YAVER’e ayrıca teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz