SOSYAL MEDYADA FUHUŞ PAZARLIĞI YAPAN... GÜNCEL

SOSYAL MEDYADA FUHUŞ PAZARLIĞI YAPAN...

SOSYAL MEDYADA FUHUŞ PAZARLIĞI YAPAN...

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 2018-2019 yılları arasında sosyal medya üzerinden fuhuş yaptıkları tespit edilen 215 şahsa adli işlem yapılırken, 114 bin 875 para cezası kesildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ve Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince 2018-2019 yılları içinde, Sosyal Medya ve uygulamalar üzerinden ilan yayınlayarak fuhuş yaptıkları takip ve tespit edilen şahıslara yönelik operasyon kapsamında 215 şahsa idari işlem yapılarak toplamda 114.875 ₺ para cezası kesildi.15 şahıs ise fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek suçundan yakalanmış, işlemlerinin ardından adliye sevk edilen şahıslardan 7’si tutuklanırken, 8 şahıs adli kontrol şartıyla salıverildi.
Fuhuş yaptığı tespit edilen 35 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edildi.
Fuhuş amaçlı kullanıldığı tespit edilen 64 mekan ise Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyon’u kararıyla 90 gün mühürlendi.
 
OTEL VE KAFELER
Fuhuşla mücadele kapsamında otel ve kafelere de düzenlenen operasyonlar sonucunda 5 otel ve 5 kafe sahibi 10 şahıs, fuhşa teşvik,aracılık ve yer temini etmek suçundan gözaltına alınmış sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Adliyeye sevk edilen 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 1 şahıs ise adli kontrol şartıyla salıverildi.
Otel ve kafelerde fuhuş yaptığı tespit edilen 16 bayana toplan 10 bin 400 TL para cezası kesilmiş, Otel ve kafeler 90 gün süreyle mühürlendi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz