STRATEJİ DANIŞMANLARI KOLİP'İ YANLIŞ MI YÖNLENDİRİYOR?... SİYASET

STRATEJİ DANIŞMANLARI KOLİP'İ YANLIŞ MI YÖNLENDİRİYOR?...

STRATEJİ DANIŞMANLARI KOLİP'İ YANLIŞ MI YÖNLENDİRİYOR?...

Büyükşehir Adayı Kolip, Fiyasko üzerine fiyasko yaşıyor

BİRİNCİ FİYASKO PROJELER ÇALINTI İDDİASI

Geçen hafta, birkaç anlaşmalı olduğu mecralar aracılığıyla, "sayaç okuma bedeli"'ni kaldıracağını söyleyen, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip'i,  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fuat Özbay yalanlamıştı. 

BTP Adayı Özbay sakaryamedyasi.com editörüne yapmış olduğu açıklamada, Sayın Cihan Kolip, Partimizin Belediyecilik projelerini aşırarak, kendi projesiymiş gibi, bir kaç özel anlaşmalarla desteklediğini düşündüğüm Mecralar aracılığıyla Sakarya kumuoyuna aktardı.

Sayın Kolip'in yeni proje diye anlatmış olduğu "sayaç okuma bedeli" kaldırılacak projesini, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul Büyükşehir Adayı sayın Selim Kotil'bey tam bir ay önce ulusal medya aracılığı ile kamuoyuna deklare etmişti. dedi

BÜYÜKŞEHİR ADAYI KOLİP'TEN İKİNCİ FİYASKO

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip'ten ikinci fiyasko açıklama ise, Demokrasi Meydanı ihalesiyle ilgili geldi. Adayorum'un konuyla ilgili haberi ise şöyle

CİHAN KOLİP’İN “MEYDAN” İDDİASI GERÇEK ÇIKMADI!

Sözcü Gazetesi’nin Sakarya Büyükşehir'in İYİ Partili Adayı Cihan Kolip’in açıklamasına dayandırdığı Demokrasi Meydanı ihalesi ile ilgili sayfalarına taşıdığı haberin gerçeği yansıtmadığı çok kısa bir süre sonra anlaşıldı.

Demokrasi Meydanı’na ilişkin Sözcü Gazetesi’nin sayfalarında yer verdiği ‘Meydan İhalesini En Pahalı Fiyatı Veren Kazandı’ başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip’in hiçbir dayanağı olmadan katıldığı bir programda sarfettiği sözleri sayfalarına taşıyan Sözcü Gazetesi’nin konunun muhatabı olan Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir bilgi almadan habere yer vermesi kamuoyunda tepki topladı.

Meydan projesine ilişkin yapılan ihalelerde Kamu İhale Kanunu’nun ilgili hükümlerinin yerine getirildiği ve yapılan ilk ihalede istekli firmanın olmadığı; 2. ihaleye katılan 3 istekliden 2’si şartları taşımazken; son kalan isteklinin ise sözleşme imzalamaya gelmediği öğrenildi. 3. ihalede ise 2 firmanın teklif sunduğu, ekonomik olarak en düşük teklif sunan firmayla sözleşme imzalandığı ortaya çıktı.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin ihalelerinin kamuoyuna açık, şeffaf bir şekilde gerçekleştirildiği biliniyor. Bu duruma rağmen Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı olan bir ismin mesnetsiz ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik iddiaları vatandaşlarda şaşkınlık yarattı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz