T.C. ANAYASASI MADDE 56... GÜNCEL

T.C. ANAYASASI MADDE 56...

T.C. ANAYASASI MADDE 56...

Devlet herkesin hayatını beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlama; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler...

T.C. 1961 ANAYASASI

"Devlet herkezin beden ve ruh sağlığı içinde yaşayabilmesini ve tıbbi bakım görmesini sağlamakla görevlidir"

“Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.

Devlet herkesin hayatını beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlama; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler.

Devlet, bu görevini kamu ve özel kesimdeki sağlık ve sosyal kurumlardan yararlanarak, onları denetleyerek yerine getirir. Sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası kurulabilir.”

YENİDEN KAMPANYA BAŞLATILDI

Adapazarı İlçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda kaldı. 

Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konan ve bu yüzden yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdüren minik Yusuf için doktorlar 14 gün içinde öleceğini söylemiş ancak Yusuf hayata tutunmuştu.

Sakarya Valiliği tarafından daha önce başlatılan kampanya ile solunum cihazından kurtulan Yusuf’un yaşaması için aynı ilaçtan tekrar kullanması gerekiyor.

Adına yeniden kampanya başlatılan Yusuf için 1 haftada 68 bin TL toplanabilirken başta Sakarya olmak üzere çok sayıda şehirde sosyal medya üzerinden destek mesajları atılmaya başlandı.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Elif17 Kasım 2019, Pazar - 17.26

Nasil yardimci olabiliriz