Ücretli poşet devri başladı EKONOMİ

Ücretli poşet devri başladı

Ücretli poşet devri başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenleme kapsamında plastik alışveriş poşetleri, tüketicilere 25 kuruş karşılığında verilmeye başladı.

1 Ocak'ta başlayan uygulama kapsamında bazı zincir marketlerde üzerlerine barkod konulan poşetler kasalarda okutulurken eski poşetleri bitirmeye çalışan bazı marketlerde ise barkod ayrı okutuluyor. Denetimlerde alışveriş poşetleri, tüketicilere 25 kuruş karşılığında veriliyor.

Bazı vatandaşların ise marketlerden aldığı ürünleri evlerinden getirdikleri poşetlere bıraktığı gözlendi. Edirne Çevre ve Şehircilik Müdürü Abdullah Bülbül, kalınlığı 15 mikronun altında olan, gıdanın doğrudan temas ettiği ve hijyen için ihtiyaç duyulan birincil ambalaj poşetlerinin ise ücretsiz verilmeye devam edileceğini söyledi.

Vatandaşlardan Atanur Koçak ise uygulamayı bütün yönleriyle desteklediğini belirterek, "Poşetlerin ücretli olması poşet tasarrufunu sağlar. Önceki gibi çok alınmaz, 1 taneyle işini görür. Zaten bunlar daha çok çöp poşeti olarak kullanılıyordu" diye konuştu.
http://www.yenimesaj.com.tr/ucretli-poset-devri-basladi-H1310140.htm

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Ayse narin4 Ocak 2019, Cuma - 23.33

Cok sacma resmen vatandaşı soymanın kıbarlasmıs hali