Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarını gezdi GENEL

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarını gezdi

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarını gezdi

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alanında okuyan 25 öğrenci Okul Müdürü Ahmet ÖZER ve Alan Şefi Ahmet SÜZEN ile birlikte Bursa TÜYAP Kongre Merkezinde düzenlenen Metal İşleme Teknolojileri Fuarını ziyaret ettiler.

Fuar gezisinde öğrenciler alanlarındaki teknolojik gelişmeleri yerinde görme,imalat işlemlerini canlı izleme,alanlarındaki üretime yönelik makineleri görme ve bu sektördeki firmaları yakından tanıma fırsatı buldular.

 

Fuar gezisinden oldukça memnun kalan öğrenciler, bundan sonraki fuarları takip edeceklerini ve bu fuarın kendilerine çok şey kattığını ifade ettiler.

 

Fuar gezisinde ayrıca öğrenciler, fuarın hemen yanı başında olan BursaBilim Teknoloji Merkezinide gezdiler.Çocuk ve gençleri bilime özendirmek için 14 farklı alanda yaklaşık 270 deney düzeneği ve özel tasarım galerileri bulunan, kimya ve fizik atölyelerinin yapıldığı laboratuarlar, simülasyon cihazları, planetaryum, 3 boyutlu sinema salonları, Bilim Cafe ve BTM dükkanlarında; Bilime dokunma, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmekapsamında küçük deneyler uygulayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz