ÜSTÜN; KURUCUSU OLDUĞU SİSTEME KARŞI ÇIKARAK DAVUTOĞLU'NU SAVUNDU SİYASET

ÜSTÜN; KURUCUSU OLDUĞU SİSTEME KARŞI ÇIKARAK DAVUTOĞLU'NU SAVUNDU

ÜSTÜN; KURUCUSU OLDUĞU SİSTEME KARŞI ÇIKARAK DAVUTOĞLU'NU SAVUNDU

AK Parti Sakarya eski Milletvekili Sefer Üstün ”Özgür gazeteciler cezalandırıldı” dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu; Yavuz Oğan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin konuğu olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu RS FM programı bir gün sonra yayından kaldırıldı. Konuyla ilgili AK Parti Sakarya eski Milletvekili Üstün ”Özgür gazeteciler cezalandırıldı” dedi.

Başbakanlık dönemini anlatan eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Başbakanmış gibi yap ama yetki kullanma, kendi il başkanını bile atayama. Bunu benden sayın cumhurbaşkanı ve MKYK'ye imza atanlar istedi. Benden 'düşük profilli başbakan' gibi bir şey isteniyordu. Ben kendimi bilirim, benden her şey olur da düşük profilli bir şey olmaz. En zor durumda kalsam da yapamam." İfadeleri Rusya’nın Sesi RS FM kanalının programı yayından kaldırıldı.

 

Gazeteciler de tepkili

Yayın ardından, Rusya'nın Sesi FM ani bir karar alarak Yavuz Oğan'ın programlarına son verdiğini açıklamıştı.

Alınan kararı Twitter hesabından duyuran Gazeteci Yavuz Oğhan,

“Türkiye’de hiç bir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi YouTube kanalımızdan yaptığımız halde, Akif Beki ve İsmail Saymaz’la yaptığımız artık RS FM’de değil” paylaşımında bulundu.

 

Davutoğlu ne dedi?

Dün benimle mülakat gerçekleştiren üç basın mensubu Yavuz Oğan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın RS FM’deki programlarına son verilmesinden büyük üzüntü duydum.

Kendileri sadece gazetecilik yaptılar. Bu kararın hiç bir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız” paylaşımında bulundu.

 

Ayhan Sefer Üstün’de tepkiliydi

TBMM İnsan Hakları Komisyonu eski Başkanı, AK parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’de eski Başbakan Davutoğlu ile program yapan gazetecilerin programının sonlanması ile Twitter’den yaptığı paylaşımda;

“Son yılların en özgür içinde şike olmayan programını yapan gazeteciler cezalandırıldı. Bu ülkede Başbakanlık, Genel Başkanlık yapmış ‘konuşmaktan korkmayın’ diyen bir siyasetçiden korktular İstiyorlar ki Sn Davutoğlu gerçekleri söylemesin, evden çıkmasın” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz