Vali Nayir Sarılar Fındık Fabrikasında İncelemelerde Bulundu GENEL

Vali Nayir Sarılar Fındık Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Vali Nayir Sarılar Fındık Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Sanayi kuruluşları ile firmaları yakından tanımak amacıyla sanayi kuruluşları ziyaretlerine devam eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sarılar Fındık İşleme Fabrikası Tesislerini gezdi.

 

Hendek Kaymakamı Orhan Barhan’ın da eşlik ettiği ziyarette Sarılar Fındık İşleme Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, fındığın işlenme serüvenine dair bilgiler alarak tesislerde incelemelerde bulundu.

 

“İleri Teknoloji İle Üretim Yapıyoruz”

İlk fabrikalarını 1998 yılında Hendek’te açtıklarını ve 2012 yılında Türkiye’nin en yüksek teknolojisi ile donatılmış, el değmeden kırım, seçim ve kalibre ayarını yapabilen natürel kabuklu fındık fabrikasını kurduklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, 4 bin m2 kapalı alana sahip 10 ay boyunca üretimde olan iki fabrikanın, yıllık 100 bin ton fındık kırma kapasitesine, 20 bin ton da depolama kapasitesine sahip olduğunu, fındıkları yakın bölgelerden temin ettiklerini, aile şirketi olarak fındık sezonunda 250’ye yakın kişiyi istihdam ettiklerini ifade etti.

 

“Büyük Bir Nimete Sahibiz”

Bölgemiz ile İlimizin fındık üretimi ve işleme alanında hem ülkemizde hem de dünyada önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Dünyanın en kaliteli fındıklarına sahip olan bir ülkede ve bölgede yaşıyoruz. Bereketli topraklara sahip olan bölgemizdeki üreticilerimiz de bu nimetlerin farkında olup, ona göre çalışmalar yapıyorlar. Çok önemli bir pazar payına sahip olduğumuz bu değerin kıymetini iyi bilmeliyiz.

 

“Yenilikçi Bir Bakış Açısı Geliştirmeliyiz”

Başarıyı yakalayabilmek adına sahip olduğumuz imkânlar ile daha iyisini yapabilmeye odaklanıp, başkasını örnek almadan özgün bir yapıda işleri nasıl ilerletebileceğimizi düşünmemiz gerekiyor. Ülkemizde özellikle aile şirketlerinde yer alan ikinci ve üçüncü kuşakların, büyüklerinin yolunda giderken bazen zorlanabildiğini görüyoruz. Bu bakımdan profesyonel bir yönetime geçmek gerekiyor ya da yine aile disiplini içerisinde kurumsal bir yapıya bürünmek gerekiyor. Yenilikçi bir bakış açısının firmalarımızı daha da geliştireceği düşüncesindeyiz. Elbette sıfırdan başlayıp belirli bir seviyeye gelmek ile hazır mevcut bir yapı ile yola devam etmek arasında çok önemli farklar vardır” dedi.

Fabrika üretim tesislerini gezerken işçilere de kolaylıklar dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı’nın şahsında tüm fabrika çalışanlarına hayırlı işler temennisinde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz