YAHYALAR MAHALLESİ MUHTARI FİKRET ADIYAMAN, FAALİYETLERİNİ ANLATTI GENEL

YAHYALAR MAHALLESİ MUHTARI FİKRET ADIYAMAN, FAALİYETLERİNİ ANLATTI

YAHYALAR MAHALLESİ MUHTARI FİKRET ADIYAMAN, FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Adapazarı Yahyalar Mahallesinin Muhtarı Fikret Adıyaman, mahallesinin sorunlarını ve mahalle için ne gibi faaliyetlerde bulunduğunu anlattı. Adıyaman, mahallede altyapı sorununu belediye işbirliğiyle çözebileceklerini belirtirken fakir ve yardıma muhtaç olanlar mahalle sakinlerine ise desteğini esirgemiyor.

 

Muhtar Adıyaman, mahallenin altyapı sorunu olduğunu ve işbirliğiyle düzenlemelerin yapılabileceğinin altını çizerek “Mahallemiz, Adapazarı’nın merkez mahallelerinden ve eski yerleşiminin olduğu bir mahalledir. Yaklaşık 5 bin nüfusa sahibiz. Mahallemizin en büyük sorunu altyapı sorunu. Depremden sonra döşenen kilitli parkeler 20 yıldır deforme oldu. Göçmeler oluyor, yağmur yağdığında yağmur kanalı olmadığından sular fosfor çukuruna gidiyor. Su taştığında haliyle lağımla birlikte taşıyor, bu da haliyle halk sağlığı açısından mahalleli açısından kötü bir şey. Sokaklarımızda halen kablolarının yer altına indirilmesi gereken lambalar var. Burada SASKİ, Telekom, Belediye, Doğalgaz gibi kuruluşların ortak çalışmalarıyla düzenlemelerin yapılması ve üzerine asfalt veya kaldırım şeklinde revize edilmesini istiyoruz. Bizim tabi mahalle olarak kamuya ait bir alanımız olmadığından sosyal anlamda bir yer yapma şansımız yok.” ifadelerini kullandı.

 

“Yahyalar Mahallesi’ne Çocuk Parkı Kazandırıyoruz”

Muhtar Fikret Adıyaman, “Belediyeye ait Şehit Hakan Bayram Sokakta belediyeyle birlikte bir yer belirledik. Oraya bir çocuk parkı ve spor aletlerinin bulunduğu bir yaşam alanı yapıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Adapazarı Belediyesi altyapısını hazırladı. Çocuk parkı ihalesi oldu. Ekipmanları getirecekler, bağlayacaklar. Sonrasında faaliyete girecek.” dedi.

 

“Telefonumuz 24 saat açık”

Yardıma ihtiyacı olanlara destek olduklarını belirten Adıyaman, “Mahallemizde yardıma muhtaç olanlarda var. Bizde elimizden geldiğince SAKVA, Kızılay gibi sivil toplum kuruluşları ve esnaflarımızın destekleriyle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belki herkese tam anlamıyla yeterli olamayabiliriz ama elimizden geldiğinde maddi manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz. Mahallemizde Karaosman İlkokulu var. Okulumuzun ihtiyaçları olduğunda da yardımcı oluyor. Bizim zaten sloganımız “Yahyalar Tek İşimiz”. Telefonumuz 24 saat açık. Sabah 8 buçuk’tan akşama kadar buradayız. Vatandaşlarımızın her zaman hizmetindeyiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz