YAVUZ BU İŞİ ÇÖZMEYE KARARLI SİYASET

YAVUZ BU İŞİ ÇÖZMEYE KARARLI

YAVUZ BU İŞİ ÇÖZMEYE KARARLI

Her ay Toyota sebebiyle bizden 10 milyon TL gidiyor, Toyota'nın belediyeye maliyeti 10 milyon TL.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya’da düzenlenen programda basın mensuplarıyla bir araya geldi.


“Toyota meselesini 3 ihtimalli bir şekilde takip ediyoruz”


Toyota Fabrikasından kaynaklanan vergi konusu ile alakalı konuşan Yavuz,

“Bu sadece Sakarya’nın değil, Ordu’nun, Gaziantep’inde meselesi. Bizde bu konuda en fazla ilgilenen illerden biriyiz. Ben bu konuyu Cumhurbaşkanımız ile konuştum. Bu iş ya bakanın halledebileceği bir iş ya da yasal düzenlemeyle halledilebilecek bir mesele.

Ama hangi birini yaparsanız yapın başka bir ilin kaynağına dokunuyorsunuz. O çok basit gibi görünen meselenin böyle zor bir tarafı var. Her ay Toyota sebebiyle bizden 10 milyon TL gidiyor, aslında çok büyük yatırım var ve büyük bir istihdam alanı oluşturulmuş burada ama bize belediyeye maliyeti 10 milyon TL. Biz Toyota’ya bir girişimde bulunalım, Toyota merkezini buradan İstanbul’a alsa hiç yasal düzenlemeye gerek olmadan bu meseleyi çözebiliyoruz.

Buna özel bir hazırlık yapalım dedik, hem yasal düzenleme yönünü hem bakanın inisiyatif kullanabileceği kısmını hem de son çare olarak Toyota ile konuşup gerekirse onlara belli yaptırımlarında kolaylıklar sağlayalım, bizde elimizden geleni yapalım, çünkü istihdam oluşturması bizim işimize gelecek, Toyota’nın burada olması bizim için çok büyük bir prestij ama bir yandan da merkez değişikliği bizi rahatlatsın diye bir hamlemiz olacak. 3 ihtimalli bir şekilde meseleyi takip ediyoruz, Cumhurbaşkanımız nezdinde. Başka illere dokunan bir yanı var bunun, bu sadece Sakarya’nın meselesi değil, Cumhurbaşkanımıza varıncaya kadar takibimizde bu konu” dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Tepekum6 Ağustos 2019, Salı - 23.14

Toyota vergisini sakaryaya ödüyor. (Ali Fuat Cebesoy VD - 8590014563) bu Alihsan Yavuz ne yumurtlamaya çalışıyor anlamadim.

Vatan4 Ağustos 2019, Pazar - 23.18

Şimdiye kadar aklınız nerdeydi allaha havale ediyoruz sizleri tabi allah korkusu kaldiysa içinizde

Abdulkerim ersoy4 Ağustos 2019, Pazar - 15.42

Sayın vekilim kim ne derse desin benim gözumde ve gönlumde 10 numarasınız nekadar deyerli oldunuzu ancak siz gidince anlarla sayın cumhur başkanımıza ve size allah uzun ömur versin allaha emanet olun

Recep TURAN4 Ağustos 2019, Pazar - 11.48

Abuziddin misin nesin belli değil ama sana bi cevap verelim ak partili olup hiçbir allahın kulu bankamatik memuru olmadı olamaz CHP zihniyeti kendi gibi sandığı için böy ucuz ve adi siyasi iftira atar şuan CHP de olan yerlere gidin kimler kimler bankamatik memuru oldu bi görün toyotaya gelince yıllardır bu mevzu tartışılıyor konuşuluyor çözümü sıkıntılı olduğu için kalıyor Toyota uluslararası bir fabrika bunun ana merkezi istanbulda vergi levhasının adresi istanbul bu konuda sakarya ya alma şansı bağzı fedakarlık gerektiriyor yada yaptırım ancak bunun sonucu da var öyle CHP nin atıp tuttuğu gibi değil bu işler o toyota fabrikası ak parti yokken kuruldu kuruluş aşamasında iktidarda hangi koalisyon hükümeti vardı onlar neden Toyota fabrikasının vergisini sakaryaya çıkarnadıkar ezberci konuşmalar çözüm değildir CHP zihniyetinin pisliklerini temizlemekle bitmiyor elinize geçen yerleri pislemekten başka hiçbir işe yaramaz zihniyetsiniz ne topluma ne dünyaya be ahırete zerre faydanız olmaz olmuyorda

ABUZİDDİN /ZÜHTÜ3 Ağustos 2019, Cumartesi - 23.27

SAYIN YAVUZ.4 DÖNEMDİR İSTANBUL BELEDİYESİNİ KAZANIP,TOYOTANIN İSTANBUL'A GİDEN VERGİSİ ŞİMDİYE KADAR NEDEN İLGİNİZİ ÇEKMEDİ.ÇÜNKÜ ARTIK O VERGİ İMAMOĞLUNUN KONTROLÜNE GEÇİP YANDAŞLARA GİTMEYİNCE SIKINTIMI BASTI.VERGİYİ SAKARYA BÜYÜKŞEHİR E AKTARILIRSA BURADAN YİNE AYNI BANKAMATİKÇİLERE VE YANDAŞLARA KAYNAK AKTARIMINA KATKI DEVEM.ÖYLE DEĞİLMİ SAYIN YAVUZ.YILLARDIR O PARAYI SAKARYAYA NEDEN AKTARMAYI DÜŞÜNMEDİNİZ.