Yazar Fahri Tuna Üzerine İstanbul'da Panel YAŞAM

Yazar Fahri Tuna Üzerine İstanbul'da Panel

Yazar Fahri Tuna Üzerine İstanbul'da Panel

Biyografi ve portre kitapları ile tanınan yazar Fahri Tuna üzerine Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesince ‘Bir portre yazarının portresi’ konulu bir panel düzenlendi.

 

30 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 15.00’de TYB İstanbul Şubesinin Sultanahmet Kızlarağası Medresesindeki merkezinde gerçekleşecek paneli Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Mehmet Şeker yönetirken, hikaye-roman yazarı Güray Süngü ‘On kişi ile dünyayı değiştirmeye dair inancın adamı: Fahri Tuna’ başlıklı değerlendirmesini yapacak.

Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Muharrem Dayanç, Tuna'nın son kitabı '40 Şehir Portresi', hikayeci Mukadder Gemici, Tuna’nın ‘Yaşa’yan Portreler’ kitabı, Ihlamur dergisi genel yayın yönetmeni Hakan Sarı ise Ihlamur dergisi kasım sayısı olan ‘Fahri Tuna özel sayısı’nın perde arkasını anlatacak.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Fahri Tuna, “Vefalı yüreklere teşekkür ediyorum. Başta TYB İstanbul Şubesi yönetimi olmak üzere değerli fikirleriyle eserlerimi analiz eden, şahsıma değer veren yazar dostlara da çok teşekkür ediyorum. 35 yıllık emeklerimin boşa gitmediğini görmek teselli verici.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz