YENİ YAPILANMA İÇİN BAŞKAN YARDIMCILARI İSTİFALARINI VERDİLER SİYASET

YENİ YAPILANMA İÇİN BAŞKAN YARDIMCILARI İSTİFALARINI VERDİLER

YENİ YAPILANMA İÇİN BAŞKAN YARDIMCILARI İSTİFALARINI VERDİLER

Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu yeni dönemde birlikte çalışacağı ekibi oluşturmak için ilk adımı attı. Işıksu’nun isteğiyle mevcut belediye başkan yardımcıları görevlerinden istifa ettiler

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Adapazarı Belediye Başkanı seçilen Mutlu Işıksu 5 yıl birlikte çalışacağı ekibini oluşturmak için kolları sıvadı. Başkan Işıksu’nun talebiyle belediye başkan yardımcıları görevlerinden istifa ettiler.Süleyman Dişli’nin yardımcılıklarını yapan Rıdvan Sezer, Rıdvan Özüm, Osman Nuri Eker, Yasin Keser ve Can Aydın’ın istifalarını alan Işıksu’nun yeni dönemde başkan yardımcısı yapacağı isimlerde şekillenmeye başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in  başkan yardımcılarından birisi olmasına kesin gözüyle bakılırken, son olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde birlikte çalıştığı Hilmi Kızılcık’ı mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı yapacağı öğrenildi. Işıksu’nun SASKİ çalışanı Yusuf Özden’i de ekibine dahil edeceği konuşuluyor.

Yalova’nın Altınova İlçe Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürü Erhan Bayrak’ın Adapazarı Belediyesine transfer edileceği de konuşulanlar arasında.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun Özel Kalem Müdürlüğüne Evrim Yetim’in getirilmesi kesinleşirken Mahmut Kösemusul’un SATSO Başkanlığı döneminde basın danışmanı olarak görev yapan Mustafa Öztürk’ün Basın Müdürü olacak.

Mutlu Işıksu’nun Adapazarı Belediyesi’nde ki bankamatik memurlar için de kolları sıvadığı öğrenildi.
Öte yandan Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı olduğu Geyve Belediye Başkan Aday Adayı olduğunda öğrenilen Al Haydar Safitürk’ün göreve dönmek için girişimde bulunduğu öğrenilirken, Işıksu’nun bu konuda ki tavrı merak konusu oldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz