YÜZLERCE KİŞİ İŞSİZ KALDI EKONOMİ

YÜZLERCE KİŞİ İŞSİZ KALDI

YÜZLERCE KİŞİ İŞSİZ KALDI

Yılın son günü şehrin dört bir yanındaki işyerlerinden 'işçi çıkarma' haberleri geldi. İşten çıkarmaların gerekçesi piyasanın daralması, asgari ücretteki artış.

Ocak ayından itibaren net  2 bin 20 TL'ye yükselen asgari ücret bir çok işyenrinden işten çıkartmaları da beraberinde getirdi

 Yılın bu son günü ilimizde bir çok işkolunda işten çıkartmalarla ilgili haberler geliyor.  İlaç sektöründen otomotiv sektörüne kadar 2018'in bu son günü işten çıkarmalar yaşandı.

Son aylarda piyasalarda yaşanan daralmalar satışlardaki düşüş sonrasında beklenildiği gibi  Ocak ayının gelmesiyle birlikte işten çıkartmalarla ilgili haberlerde gelmeye başladı.

Özellikle asgari ücrette 417 TL'lik artışla birlikte bir sigortalının maliyetinin 3 bin lirayı bulması işten çıkartmaları da artırdı.

 İlimizde bir çok sektörde akşam saatlerine kadar işçi çıkartılmalarıyla ilgili haberler gelirken  bugün itibariyle bir çok sektörde yüzlerce kişinin işten çıkartıldığı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Adem hızal2 Ocak 2019, Çarşamba - 11.11

Şerefsizler birde gençlere yahuti oyunu oynayarak anlaşmalı çıkarma yapıyorlar tazminatı az verip işsizlik maaşından yararlanmasınlar diye

Mehmet evkuran2 Ocak 2019, Çarşamba - 08.27

Sakarya medyası kara haber tellali gibisin. Bir kere bir iç açıcı haber yap ALLAH ASKINA.

Recep arsoy2 Ocak 2019, Çarşamba - 08.18

Tek tek aciklayin bilelim nekadar dogru veya yanlis icimizde suphe kalmasin

Ayten. Gül2 Ocak 2019, Çarşamba - 02.17

İş. Verende haklı. İşçide. Sürüm. Olmayınca. Üretim. Olmuş. Ne. Yazar

Adalı halil2 Ocak 2019, Çarşamba - 01.40

Admin bence duyumla yazı yazma hangi firmalar bunlar isim ver dogruuysada adapazarında işverenler amuduyla götürmeye alışıklar zaten lükslerinin sınırı yok işciye gelince para yok karın tokluguna calışsalar kuru ekmwkv sogan olmazmı derler

Kırca2 Ocak 2019, Çarşamba - 00.58

Yalan inanmayın bu tür haberlere